• STYCZEŃ

WSPÓLNIE DLA ZWIERZĄT

W naszej szkole kolejny rok realizowany jest szkolny program „Wspólnie dla zwierząt”. Jego celem jest  pomoc zwierzętom ze schroniska „Czekadełko” w Wadowicach Dolnych.   Chętni uczniowie przynoszą karmę i różne akcesoria potrzebne zwierzętom, które później dostarczane są do schroniska. Dodatkowo w ramach zajęć  z doradztwa zawodowego uczniowie klas VII w bieżącym roku szkolnym 2 razy odwiedzili schronisko i jako wolontariusze pracując w schronisku, mieli  poczucie, że są  potrzebni innym. Spacery z psami, karmienie i układanie karmy na regałach  to zadania wykonywane przez uczniów. Efektem tych działań jest  już pierwsza adopcja, która dokonała się tuż przed Bożym Narodzeniem. Szczęściarzem został Raul ( teraz Benek), który  obecnie mieszka u naszych uczennic- Milenki z klasy 3a i Julii z klasy 7a. Dziewczynom i ich rodzicom gratulujemy. Życzymy też  radosnych chwil z nowym domownikiem. Mamy nadzieję, że szczęście uśmiechnie się też do innych zwierząt mieszkających w schronisku i znajdą nowe domy może u kolejnych naszych uczniów.

BOŻONARODZENIOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Rozstrzygnięcie bożonarodzeniowego konkursu pięknego czytania. Uczniowie zademonstrowali wzorową dykcję, artykulację i modulację głosową we fragmentach baśni H. Ch. Andersena "Dziewczynka z zapałkami" (klasy 4-5) oraz w utworze Ch. Dickensa "Opowieść wigilijna" (klasy 6-7). Gratulujemy laureatom, wyróżnionym i wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Szacownemu jury w składzie: p. dyrektor Małgorzata Nicpoń, p. Anna Juwa, p. M. Rusin, serdecznie dziękujemy. Fundatorem nagród w konkursie jest p. dyrektor Małgorzata Nicpoń.

KONKURS PLASTYCZNY KLAS I

„MOJA ŚWIĄTECZNA CHOINKA”

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym „Moja świąteczna choinka” i zajęli następujące miejsca:

Gabriel Krystek

Zuzanna Skrzypek

Filip Płatek

Nikola Augustyn

III miejsca

Lena Chłopek

Mikołaj Jezuit

Nagrody wręczyła pani dyrektor Małgorzata Nicpoń. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Tegoroczny Dzień Babci i Dzień Dziadka  obchodziliśmy w trudnym  czasie, jednak nauczyciele i uczniowie klas I –III nie zapomnieli o tym ważnym dniu. 21 stycznia wystawili dla swoich babć i dziadków występ on line. Były wiersze, piosenki, laurki i życzenia.
                  Wszystkim babciom i dziadkom życzymy 100 lat!

PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

21 stycznia  w świetlicy szkolnej odbyła się impreza pt. „Pasowanie na Świetliczaka”, która miała na celu przyjęcie do grona świetliczaków uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Dzieci przygotowały bogaty program artystyczny. Swój talent aktorski dzieci zaprezentowały m.in. w inscenizacji wiersza Stanisława Jachowicza „Chory Kotek”. Najważniejszą częścią imprezy było oczywiście samo pasowanie na Świetliczaka, które odbyło się w obecności Dyrekcji oraz grona pedagogicznego.

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA W KLASACH I

24 stycznia uczniowie klas I obchodzili Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji przynieśli do szkoły swoje Kubusiowe maskotki. Panie: Magdalena Ozimek i Magdalena Dziedzic – Gazda przygotowały dla pierwszaków ciekawe gry i zabawy. Były zagadki, puzzle, kolorowanki, piosenki.  Wszyscy bawili się znakomicie.

DYKTANDO GIMNASTYCZNE W IIIC

W duchu sportu także uczniowie klasy III c rozwijali i doskonalili swoje umiejętności ortograficzne i gramatyczne. Uczniowie przekonali się, że nauka ortografii i pisanie dyktand wcale nie musi być nudne. Gdy połączymy je z ruchem i naturalną dziecięcą radością, to otrzymamy walory płynące z przeprowadzenia dyktanda gimnastycznego.

BIEGANE DYKTANDO W KLASACH IVA I IVC

Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie.Ale jak to zrobić na języku polskim? Biegane dyktando, w którym wzięli udział uczniowie i uczennice klas 4a i 4 c pod opieką p. Elżbiety Bały, sprawdzało kondycję fizyczną i przede wszystkim ortograficzną. Uczniowie zmęczeni pisaniem i bieganiem poprawili błędy, których było naprawdę malutko.