• Rozpoczęcie nauki w szkole jest dla dziecka i jego rodziców momentem niezmiernie ważnym i trudnym. Dla dziecka i jego rodziców wszystko jest nowe – nowe środowisko, nowe obowiązki, oczekiwania, pierwsze sukcesy i niepowodzenia.

Program edukacyjny „Moje dziecko idzie do szkoły” skierowany jest do dzieci klas pierwszych, ich rodziców i opiekunów.

Cele szczegółowe to:

• podniesienie poziomu wiedzy rodziców na temat wybranych elementów zdrowego stylu życia,
        • uświadomienie rodzicom ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków prozdrowotnych u dzieci,
        • zainteresowanie rodziców zdrowiem ich dzieci i czynnikami wpływającymi na jego zachowanie,
        • przekonanie rodziców o słuszności podejmowanych działań profilaktycznych w domu, środowisku szkolnym.

Zapraszamy do zapoznania się z broszurą informacyjną.

Dowiecie się Państwo m.in. Co zrobić, aby dziecko cieszyło się, że idzie do szkoły? O żywieniu dziecka w wieku szkolnym. O niezbędnych składnikach pożywienia. O zapobieganiu nadwadze i otyłości u dzieci. O prawidłowej postawie i właściwym doborze plecaka.

broszura_dla_rodzica.pdf

Prezentacja_Moje_dziecko(1).pdf