• Wspólnie dla zwierząt

W ramach realizacji szkolne projektu edukacyjne „Wspólnie dla zwierząt”, od połowy września w naszej szkole trwa akcja wspierająca najbardziej potrzebujące zwierzęta.

18 września nawiązaliśmy współpracę z Ośrodkiem Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. By wesprzeć to miejsce, uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły mogli wziąć udział w symbolicznej zbiórce. Jej celem było dołożenie niewielkiej cegiełki m.in. do budowy Psiej Wioski, która właśnie powstaje w tym miejscu oraz współpracę ze Schroniskiem dla zwierząt „ Czekadełko” w Wadowicach Dolnych.

5 października w naszej szkole odbyło się oficjalne otwarcie miejsca zbiórek, które powstało w ramach realizacji programy edukacyjnego „Wspólnie dla zwierząt”. Symboliczna czerwoną wstęgę przecięli zaproszeni goście: Pani Elżbieta Żelazny – pracownik Urzędu Miejskiego w Przecławiu, która m.in. zajmuje się wspieraniem zwierząt na terenie naszej gminy oraz Pan Sławomir Feląg – Radny Przecławia. Goście opowiedzieli uczniom klas III o swojej pracy, wskazali jakie obowiązki spoczywają na właścicielu zwierząt. Zwrócili uwagę na pomoc ptakom w czasie zimy oraz zwierzętom w schroniskach.

Uczniowie naszej szkoły w niezwykły sposób zaangażowali się w zbieranie najbardziej potrzebnych produktów  dla Schroniska Czekadełko w Wadowicach Dolnych. Zaledwie w 3 tygodnie zebraliśmy ogromną ilość produktów: suchych karm, karm w puszkach, , smakołyków, kocy, ręczników, zabawek, obroży, smyczy, misek.

9 października 2020r. został zorganizowany wyjazd do Schroniska Czekadełko w Wadowicach Dolnych, by przekazać wszystkie zgromadzone produkty na rzecz zwierząt, które przebywają w tym miejscu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc i przynosili najpotrzebniejsze produkty. Zapraszamy nadal do wspierania zwierząt!

Link do strony Schroniska Czekadełko w Wadowicach Dolnych:

Relacja z przekazania

Link do strony Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu:

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych – film prezentujący psią wioskę:

Legenda o wiernym psie z Krakowa