Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

#LaboratoriaPrzyszłości to ponad miliard złotych na nowoczesny sprzęt do szkół podstawowych!

Dowiedz się więcej o największej inwestycji w nowoczesną edukację w historii Polski www.gov.pl/laboratoria

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

NASZA SZKOŁA OTRZYMAŁA JUŻ WSPARCIE FINANSOWE W RAMACH LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI!!!!!

W ramach Programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła miała możliwość zakupu następującego asortymentu.

Wyposażenie podstawowe:

• drukarka 3d z akcesoriami - PRACOWNIA DRUKU,
          • BeCREO - Zestaw do nauki programowania z mikrokontrolerem

• zestaw filamentów,
          • stacja lutownicza z gorącym powietrzem,
          • cyfrowa kamera przenośna wraz z akcesoriami,
          • zestaw oświetleniowy do realizacji nagrań,
          • mikroport z akcesoriami,
          • mikrofon z akcesoriami,
          • gimbal, greenskreen.

Wyposażenie pracowni technicznej:

• stoły warsztatowe dla uczniów,
          • taborety obrotowe dla uczniów,
          • wiertarka stołowa,
          • szlifierka stołowa,
          • piła ramowa kątowa,
          • imadło ślusarskie z kowadłem,
          • szafa na narzędzia,
          • piły do metalu,
          • zestawy pilników ślusarskich i pilników iglaków,
          • szczypce, młotki, taśmy miernicze, brzeszczoty,
          • zestawy wkrętaków, zestawy tarników do drewna i wierteł do metalu, zestawy dłut, zestawy pojemników warsztatowych, zestawy fartuchów roboczych,
          • akumulatorowa wiertarko – wkrętarka.

Wyposażenie pracowni AGD:

• stoły robocze kuchenne z gniazdem zasilającym,
          • miksery ręczne, blendery, wielofunkcyjne opiekacze,
          • zestawy garnków i patelni,
          • piekarniki elektryczne,
          • lodówka,
          • wyposażenie kuchenne, tj. sztućce, miski, trzepaczki, deski, wałki, durszlaki, sita, stolnice, zestawy sztućców i noży dla uczniów, zestawy fartuszków kuchennych oraz rękawic kuchennych.

Nagłośnienie:

• mikser dźwięku sterowany tabletem,
          • dwukanałowy zestaw z odbiornikiem ACT 312B i dwoma mikrofonami bezprzewodowymi,
          • dwie kolumny aktywne,
          • statywy kolumnowe i statywy mikrofonowe,
          • okablowanie.

Zakupiony w ramach Programu laboratoria Przyszłości sprzęt będzie wykorzystywany do realizacji podstawy programowej, na zajęciach dodatkowych, kołach zainteresowań i w przygotowaniach do konkursów. Zakupiony sprzęt pozwoli nam przygotować i przeprowadzić z uczniami interesujące zajęcia, przygotować ciekawe akademie, prezentacje czy  filmy.

Wyposażenie pozyskane w ramach Programu Laboratoria Przyszłości pozwoli nam na zwiększenie zainteresowań uczniów nauką, nową technologią, inżynierią i matematyką. Wyposażenie laboratoriów Przyszłości  pomoże nam rozbudzić u uczniów pasje, które przełożą się na ich dalsze wybory edukacyjne i losy zawodowe.