KWIECIEŃ
OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PRZEDMIOTOWA
„OLIMPUS”
W styczniu 2021 roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Olimpus” z historii, języka polskiego i języka angielskiego.
Z historii tytuł laureata zdobyli: Matylda Wolak, Weronika Wrażeń, Zofia Wach, Daniel Kopacz oraz Julia Olejarz z klasy 8. Uczniów przygotowała pani Klaudia Łapa.
Z języka polskiego laureatkami zostały: Emilia Słomba, z klasy 6, Kamila Borkowska z kl. 7 oraz Julia Olejarz z kl. 8. Uczennice przygotowała p. Beata Krężel.
Z języka angielskiego tytuł laureata otrzymali: Jakub Więch, Karol Zieliński, Alicja Bogdan z klasy 4, Daria Kopacz , Katarzyna Wrażeń, Emilia Wujko z klasy 5, Mateusz Chmiel z kl. 6, Marta Słomba z kl. 7, Daniel Kopacz , Wiktoria Żala, Zofia Wach, z klasy 8. Uczniów przygotowały panie: Agnieszka Adamik, Klaudia Łapa i Krystyna Haracz-Jędrzejowska.
Uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy.
DZIEŃ ZDROWIA W KLASIE III B
7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W związku z tym świętem uczniowie klasy III b obejrzeli prezentację, zapoznali się z piramidą zdrowia i zasadami zdrowego trybu życia. Następnie zadaniem uczniów było przygotowanie zdrowego śniadania. Na zdjęciach ich zdrowe i kolorowe propozycje.
AKCJA ŻONKILE - „ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ”
19 kwietnia obchodziliśmy 78 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zorganizowało akcję społeczno – edukacyjną Żonkile, w którą i w tym roku włączyła się również nasza szkoła.
W ramach akcji nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych. Starsi uczniowie obejrzeli film „Będę pisać” i „Muranów - Dzielnica Północna”, natomiast młodsi wysłuchali opowiadań J. Bednarek „Historia pewnej ulicy”; Z. Staneckiej „Pamięć drobinek”, do której wykonali ilustrację. By podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia, uczniowie przygotowali papierowe żonkile – kwiaty symbolizujące pamięć i nadzieję.
Serdecznie dziękujemy za udział w akcji Dyrekcji, nauczycielom i uczniom. Koordynatorami akcji były panie Maria Rusin i Beata Wolak.
SZKOLNE OBCHODY DNIA ZIEMI
W związku z obchodzonym 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi uczniowie klasy VI c pod opieką p. Marty Jemioło przygotowali prezentację z narracją poświęconą ochronie przyrody oraz zagrożeniom środowiska naturalnego. Ponadto uczniowie kl. VII a, VII b i VIII a wzięli udział w lekcjach z klimatem, w czasie których poznali przykłady występujących coraz częściej anomalii pogodowych oraz możliwości wykorzystania alternatywnych źródeł energii. Chętni uczniowie pod opieką p. Katarzyny Kaźmierskiej przygotowali plakaty pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”.
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH
23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – święto autorów, ilustratorów i wydawców książek oraz czytelników i czytelnictwa, organizowane od 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Z tej okazji w Świetlicy szkolnej zorganizowane zostało spotkanie z bibliotekarką szkolną p. Marią Rusin, która w niezwykle interesujący sposób przybliżyła dzieciom historię Światowego Dnia Książek oraz opowiedziała mnóstwo ciekawostek związanych z tym świętem.
NIECODZIENNA LEKCJA PRZYRODY
29 kwietnia uczniowie klasy 2a, 2b, 2c i 3c spotkali się online z Panem Kazimierzem Nóżką, leśnikiem z Baligrodu. Uczniowie zapoznali się z pracą leśnika, pogłębili wiedzę na temat zwierząt żyjących w lesie. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści o zwyczajach wybranych zwierząt (niedźwiedzi, wilków, żubrów i innych). Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze,
a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą naszych uczniów.
MALI PATRIOCI
Miłość do ojczyzny to patriotyzm. W takim duchu pracowali uczniowie klas drugich 30 kwietnia. Tego dnia wszystkie klasy drugie po wcześniejszym zapoznaniu się z prezentacją multimedialną wykonały plakat pod hasłem "MAJOWE ŚWIĘTA W NASZYM KRAJU". Na zakończenie działań uczniowie stworzyli serce w barwach narodowych.
MOJA OJCZYZNA - POLSKA
30 kwietnia w Świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty edukacyjne mające na celu budowanie przywiązania do Ojczyzny i kształtowania dumy narodowej. Uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o Polsce „Jestem Polakiem”, a następne w konkursie plastycznym „Przecław – moje mała Ojczyzna”. Zajęcia zorganizowały i przeprowadziły p. Beata, Wolak p. Maria Rusin oraz p. Bożena Najuch.