MAJ
WIWAT 3 MAJA
Uczniowie klas I – III naszej szkoły uczcili święto 3 Maja w różnorodny sposób. Oto nasze przedsięwzięcia:
- wywieszenie flagi Polski w domach uczniów
- przypomnienie znaczenia i wartości symboli narodowych- wysłuchanie słuchowisk radiowych nt. historii Konstytucji 3 Maja
- obejrzenie filmu edukacyjnego i prezentacji multimedialnej "Uchwalenie Konstytucji 3 Maja"
- śpiewanie piosenki "Witaj majowa jutrzenko"
- wykonanie prac plastycznych „ Wspominany rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja”.Uczniowie chętnie włączyli się w świętowanie 229 rocznicy obchodów Święta 3 Maja, które koordynowali wychowawcy klas podczas zajęć zdalnych.
RODZINNY KONKURS KLAS I – III
„MAMY RADY NA ODPADY”
Uczniowie klas I – III wzięli udział w rodzinnym konkursie „Mamy rady na odpady". Jego celem było kształtowanie prawidłowych postaw proekologicznych zmierzających do selektywnej zbiórki odpadów, ich odzysku i recyklingu oraz integracja środowisk rodzinnych. Zadania konkursowe były odrębne dla poszczególnych poziomów klas:
Klasy I – plakat związany z segregacją odpadów
Klasy II – praca techniczna, przestrzenna z wykorzystaniem odpadów
Klasy III – piosenka lub wiersz własnego autorstwa na temat segregacji odpadów
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po powrocie uczniów do szkoły. W galerii prezentujemy prace konkursowe.PODRÓŻE MAŁE I DUŻE KLAS I – III
W nawiązaniu do Święta Ziemi uczniowie klas młodszych wybrali się w zdalne podróże po całej kuli ziemskiej. Wędrowali po globie w poszukiwaniu ciekawych zakątków, które chętnie by odwiedzili. Po wirtualnej wycieczce wybrali jedno miejsce, prezentując je w swoich pracach plastycznych, książkach - opowiadając o nich, a także w pracach przestrzennych. To ciekawe doświadczenie wzbogaciło wiedzę uczniów dotyczącą najróżniejszych zakątków Naszej Ziemi, a także pozwoliło wirtualnie "przenieść" się w każde miejsce na kuli ziemskiej. Zapraszamy do galerii.
V Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy
edycja 2019/2020
MISTRZOSTWA LOKALNENasza szkoła uczestniczy w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym Wielka Liga Czytelników i projekcie pod nazwą Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo”. W tym roku szkolnym konkurs został objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem konkursu jest przede wszystkim „promocja literatury i czytelnictwa, kreowanie „mody na czytanie” oraz integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne czytanie literatury budującej więzi rodzinne”. W akcji czytelniczej uczestniczyło 52 chętnych uczniów z klas I ‒ VIII wraz z rodzicami. Wypożyczali w bibliotece szkolnej książki z listy konkursowej (10 książek) i odbierali do nich pytania. Testy rozwiązywali w domu, podczas wspólnego czytania. Wypełnione formularze oddawali do biblioteki szkolnej, gdzie zostały ocenione. Dzieci z pomocą rodziców musiały zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi lektury, skorzystać ze słownika języka angielskiego i przetłumaczyć wyrazy, rozwiązać zadanie matematyczne, przyrodnicze, korzystając ze słowników w wersji papierowej, dopisać synonimy do podanych wyrazów.
11 maja 2020r. uczniowie, którzy uzyskali 10 sprawności czytelniczych uczestniczyli w teście kwalifikacyjnym:
z klas I‒IV: Mikołaj Święch- kl.Ia; Eliza Pałka - kl. Ib, Karolina Chrzanowska,Olga Jędrzejowska, Gabriela Pszeniczna, Dominika Roczniak - kl. Ic; Filip Dziób, Adrian Kozioł, Alex Płaza - kl.IIa; Maja Gawryś, Zofia Kupiec, Zuzanna Podraza - kl. IIb; Gabriela Madej, Julia Karaś, Martyna Muniak – kl.IIc; Alicja Bogdan, Filip Muniak, Maja Pszeniczna, Antonina Tomaszewska - kl. IIIb; Julia Łakomy, Małgorzata Olejarz – kl. IVb.
z klas V-VIII: Mateusz Chmiel, Emanuel Cecot- kl.Va; Gabriela Halik, Kinga Górnisiewicz -kl.Vc; Julia Olejarz- kl.VIIa; Daniel Cecot – kl.VIIIb.
Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:
- w klasach I- IV: Julia Karaś – kl. IIc; Alicja Bogdan – kl. IIIb; Małgorzata Olejarz – kl. IVb.
- w klasach V - VIII: Julia Olejarz - VIIa, Mateusz Chmiel – kl. Va, Gabriela Halik – kl. Vc.
Gratulujemy uczestnikom konkursu, ponieważ wszyscy wykazali się znakomitą znajomością książki Justyny Bednarek: „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”. Jednak regulamin konkursu pozwala na udział w powiatowym etapie maksymalnie po trzech zawodników z każdej kategorii (kl. 1–4 i kl. 5–8), którzy uzyskali najlepsze wyniki w teście kwalifikacyjnym.
Rodzinne czytanie książek to wspaniały, efektywny i całkowicie darmowy sposób wpływający na rozwój młodego człowieka, a chwile spędzane na wspólnym czytaniu i rozmowie o treści książki znakomicie wpływają na relacje rodzinne.
Wszystkim uczestnikom i rodzicom składamy serdeczne gratulacje!!!!!
Koordynatorami akcji czytelniczej w szkole są p. Maria Rusin i p. Beata Wolak.
SUKCES
W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z CHEMII GALILEO
Miło nam poinformować, że trzech uczniów naszej szkoły zdobyło tytuł laureata z chemii w Ogólnopolskim Konkursie GALILEO. Są to: Daniel Kopacz, Zofia Wach i Weronika Wrażeń z klasy VIIb. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Katarzyna Kaźmierska. Serdecznie gratulujemy.
SUKCES
W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z BIOLOGII GALILEO
Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły tj.: Mateusz Chmiel, Justyna Zielińska, Błażej Sędłak, Cezary Smoleń, Brajan Czernia z klasy Va, Bartosz Nicpoń, Julia Żarów z klasy Vb oraz Karolina Kopera, Emilia Słomba z klasy Vc otrzymali tytuły i dyplomy laureatów z biologii w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym GALILEO. Uczniom i ich nauczycielce pani Katarzynie Kaźmierskiej serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
SETNA ROCZNICA URODZIN JANA PAWŁA II
Z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych działaniach. Dzieci z klas I – III wykonały prace plastyczne „Jan Paweł II w oczach dzieci". Klasy starsze przygotowywały urodzinowe torty dla Jana Pawła II. Chętni uczniowie wraz z rodzicami przygotowywali okienne dekoracje dla Naszego papieża oraz śpiewali Jego ulubione piosenki. Biorąc udział w tych przedsięwzięciach uczniowie poszerzyli też swoją wiedzę na temat życia Papieża Polaka oraz poznali jego naukę. Mamy nadzieję, że mądrość Jana Pawła II będzie dla naszych uczniów wzorem do naśladowania w codziennym życiu.
FANTAZYJNE PYSZNOŚCI KLAS MŁODSZYCH
W czasie zdalnego nauczania dzieci uczyły się o różnych gatunkach serów i skąd się biorą dziury w serze. Uczniowie wraz z rodzicami wykazali się niezwykłą kreatywnością podczas przygotowania dań, przekąsek z użyciem różnych gatunków sera. Serowe fantazje zachęcają by ich spróbować. W ramach zajęć dzieci przygotowywały tez dla siebie i swoich bliskich pyszne, zdrowe i bardzo kolorowe śniadania.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS IPN
Miło nam poinformować, ze prace naszych uczniów biorących udział w ogólnopolskim konkursie IPN zostały zakwalifikowane do finału. Wojewódzka komisja konkursowa po dokonaniu oceny prac zakwalifikowała do etapu ogólnopolskiego następujących uczniów:
Kategoria: szkoły podstawowe – praca multimedialna
Natalia Łopata, Klaudia Skrzypek, Kornelia Wolak, Aleksandra opiekun p. Klaudia Łapa
oraz Julia Jemioło, Kacper Kużdżał, Julia Olejarz, Kamil opiekun p. Klaudia ŁapaGratulujemy !!!
SUKCES W POWIATOWYM KONKURSIE POLONISTYCZNYM
„CZY ZNASZ JĘZYK OJCZYSTY?”
Z radością informujemy, że uczennica klasy VIIIb Alicja Bała została finalistką Powiatowego Konkursu Polonistycznego „Czy znasz język ojczysty?” dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Uczennicę do konkursu przygotowała p. Aneta Pamuła. Serdecznie gratulujemy!DZIEŃ MAMY W KLASACH MŁODSZYCH
26 maja obchodziliśmy Dzień Mamy. Tym razem inaczej niż zwykle bo podczas zdalnej pracy uczniowie klas I – III przygotowali dla swoich kochanych mam miłe niespodzianki. Każdy uczeń przygotował portret mamy. Były też piękne kwiaty, wiersze, piosenki i bajki.
KANGUR MATEMATYCZNY 2020
Tegoroczny Kangur konkurs Kangur 2020 został przeprowadzony drogą internetową za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl w dniach 28.05 - 5.06. 2020r. Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali: Zosia Kupiec, Zuzia Podraza, Piotr Chałupnik, Daria Kopacz, Maksymilian Skop, Emilia Kopacz, Gabriela Halik, Agata Kania, Daniel Kopacz. Gratulujemy!