• CZERWIEC

•              DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

1 czerwca uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Dziecka. O atrakcje dla uczniów zadbali wychowawcy. Było kolorowo, pysznie i aktywnie.

DZIEŃ DZIECKA W KLASIE VI C

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy VI c pod opieką p. Marty Jemioło i p. Kingi Kaszub wyjechali do Mielca na paintball. Po długim okresie pracy zdalnej wszyscy chętnie spędzili aktywnie czas na świeżym powietrzu. Zabawie towarzyszyło pieczenie kiełbasek. Wszyscy żałowali, że ten wspólnie spędzony czas minął tak szybko.

DZIEŃ DZIECKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W tym roku w świetlicy szkolnej hucznie obchodziliśmy największe święto ze wszystkich – Dzień Dziecka.  Dzieci miały możliwość uczestniczenia w licznych konkursach, quizach, tańczyły w rytm największych przebojów.  Dzień Dziecka już za rok, a my tymczasem życzymy wszystkim dzieciom, małym i dużym, mnóstwo radości z małych rzeczy i uśmiechu na co dzień.

SZKOLNY OGRÓDEK

Uczniowie klasy II b z pomocą wychowawczyni pani Anny Kulas założyli na terenach obok szkoły ogródek warzywny. Dzieci zaczęły swoje prace od przygotowania miejsca oraz gleby dla warzyw. Następnie wspólnie z panią zasiali i zasadzili warzywa . To jednak nie koniec ich pracy. Uczniowie bacznie obserwowali jak roślinki kiełkują, plewili je i podlewali. Udało się już zebrać im pierwsze zbiory rzodkiewki. Z  niecierpliwością czekamy na kolejne.  Dzięki powstaniu ogródka mieli możliwość do przeżywania lekcji przyrody i obserwacji roślin na żywo.

MOC PREZENTÓW UNICEF

W pierwszych dniach czerwca  Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzili charytatywną zbiórkę w ramach projektu edukacyjnego UNICEF Polska -  „Moc Prezentów UNICEF”, którego celem jest wsparcie działań pomocowych na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.  SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY  DARCZYŃCOM!!!!

SUKCES UCZNIA KLASY IIIA

Uczeń́ klasy IIIa Filip Dziób zdobył III miejsce w IV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM pt.” Mój autorski plakat promujący czytelnictwo wśród dzieci i młodzież̇y. Celem konkursu było wprowadzanie dzieci w świat wartości estetycznych oraz rozwijanie i kształtowanie wyobraź́ni plastycznej, a także promowanie czytelnictwa. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu autorskiego plakatu promującego czytanie książ̇ek.   Gratulujemy !!!

KONKURS PIĘKNEGO  PISANIA W KLASACH II

Uczniowie klas drugich wzięli udział w wiosennej edycji konkursu pięknego pisania organizowanym przez panie : Joannę Skop, Annę Kulas i Karolinę Rucką- Myjak. Zadanie konkursowe polegało na starannym i bezbłędnym przepisaniu podanego tekstu w określonym czasie. Uczniowie bardzo się postarali o czym świadczy bardzo duża liczba laureatów konkursu. Bardzo dziękujemy pani Dyrektor za podarowanie i wręczenie nagród uczniom. Wszystkim laureatom gratulujemy sukcesu i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach.

Wyniki konkursu „Kangur Matematyczny 2019" - Szkoła Podstawowa nr 4 im.  Henryka Sienkiewicza w GrajewieKONKURS MATEMATYCZNY KANGUR

Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w Konkursie Matematycznym Kangur 2021

W kategorii Beniamin klasa 5 - Piotr Chałupnik

W kategorii Beniamin klasa 6 - Maksymilian Skop

W kategorii Kadet klasa 8 - Daniel Kopacz

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!!

KONKURS BIBLIOTECZNY

„ZNAWCA LEKTUR” W KLASIE 3A

8 czerwca w klasie 3a odbyło się̨ rozstrzygnięcie bibliotecznego konkursu
          „ Znawca lektur”. Uczniowie pisali szczegółowy
          test z lektury „Przygody dziesięciu skarpetek,czterech prawych i sześciu lewych” oraz wykonywali maskotki ze skarpetek.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Szymon Ortyl

II miejsce - Filip Dziób, Krzysztof Machnica

III miejsce - Szymon Jachimowicz

Wyróżnienie - Alex Płaza, Krystian Jaszcz

Wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez dyrekcję szkoły, za co serdecznie dziękujemy.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

9 czerwca odbyła się uroczystość pasowania klas I na czytelników szkolnej biblioteki. Pierwszoklasiści obejrzeli krótkie przedstawienie „ Wiosna – pora radosna” przygotowane przez uczniów klas III. Następnie w obecności dyrekcji szkoły, pani bibliotekarki, wychowawców i nauczycieli złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

WYCIECZKA KLAS I

11 czerwca odbyła się wycieczka klas pierwszych do kina Cinema 3d na film "Skąd się biorą sny" oraz centrum zabaw "Wrotki na wypasie". Mile spędzone chwile na długo zostaną wszystkim w pamięci.

WYCIECZKA KLAS II

Uczniowie klas drugich pod opieką swoich wychowawczyń oraz pani R. Żoli udali się na wycieczkę 14 czerwca do Parku Historycznego w Bliźnie, następnie przeszły przez tereny leśne do zajazdu Gawrysiówka gdzie czekała tam upieczona kiełbaska i miłe otoczenie. Uczniowie spędzili miły dzień blisko natury poznając ją i bawiąc się.

PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

16 czerwca w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowania na Świetliczaka”. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas pierwszych uczęszczający do świetlicy szkolnej. Aby dostać się do grona Świetliczaków, uczniowie zostali poddani sprawdzianowi gotowości świetlicowej. Na pamiątkę uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali szarfy oraz słodkie upominki. Wszystkim nowym Świetliczakom życzymy dużo sukcesów w nauce oraz wspaniałej zabawy w świetlicy szkolnej.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
          W ŚWIETLICY

23 czerwca w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie, którzy w trakcie roku szkolnego brali udział w licznych konkursach oraz zachowywali się wzorowo odebrali dyplomy oraz nagrody z rąk Pani dyrektor Małgorzaty Nicpoń. Wszystkim wychowankom życzymy wiele radosnych i beztroskich chwil wakacyjnych i do zobaczenia we wrześniu!