• Lekcja z ekonomią „Inflacja – jak z nią żyć i przetrwać?”

• 30 marca uczniowie klas ósmych wzięli udział w lekcji historii, która została połączona z lekcją ekonomii. Głównym celem tego spotkania było powtórzenie pojęć związanych
          z funkcją pieniądza, jego wartością i znaczeniem w gospodarce. Uczniowie dowiedzieli się czym jest: inflacja, inflacja galopująca, inflacja krocząca, stopa inflacji. Dzięki temu spotkaniu, uczestnicy potrafią poprawnie: zaprezentować w dyskusji własny punkt widzenia, wyjaśnić pochodzenie oszczędności, konstruować zrównoważony budżet, opisać gospodarkę jako system naczyń połączonych, wymienić różnicę i scharakteryzować pojęcie inflacji oraz jej przyczyny, a także połączyć przejawy inflacji na przestrzeni dziejów.

Zajęcia zostały zorganizowane i przeprowadzone na platformie Teams przez p. Klaudię Łapę i p. Stanisława Wilczyńskiego.

• SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU AKCJA CHARYTATYWNA INICJATYWA „POMAGAMY DZIECIOM BŁ. EDMUNDA”

• Już od kilku lat nasza szkoła włącza się w akcję charytatywną polegającą na duchowej adopcji dziecka przebywającego w boliwijskim Domu Dziecka Maria Inmaculada Tupiza prowadzonym przez Siostry Służebniczki z Polski (https://siostry.net/).

Tupiza jest boliwijskim miastem położonym w Andach, na wysokości 3 tys. metrów. Dom dziecka prowadzony jest przez siostry ze zgromadzenia Służebniczek Dębickich (https://siostry.net/), w którym przebywają wychowankowie od 4 do 18 roku życia. Jest jedyną tego typu placówką na obszarze kilkuset kilometrów. Trafiają tu sieroty, dzieci z rodzin patologicznych, a przede wszystkim te, które zostały porzucone, czy też oddane przez swoich rodziców ze względu na ciężkie warunki życia.

Spośród wszystkich dzieci przebywających Domu Dziecka w Boliwii w 2017r. uczniowie naszej szkoły wyrazili chęć pomocy Yoselin Escalanto Leaño – wówczas siedmioletniej dziewczynce. Akcja podjęta przez uczniów polega na duchowym, modlitewnym wsparciu dziewczynki oraz na zbiórce pieniędzy potrzebnych na dalsze kształcenie Yoselin i aktualne potrzeby wszystkich dzieci, które przebywają w Domu Dziecka. W każdym miesiącu przeprowadzamy zbiórkę pieniędzy, za którą odpowiedzialni są wolontariusze wraz z opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu, którymi są p. Anna Juwa, p. Ewa Wach, ks. Dawid Madej i s. Marta Kwarta.

Dzięki pomocy i zaangażowaniu wychowanków naszej szkoły oraz ich rodziców w październiku udało się zebrać środki finansowe, które zostały przekazane na konto Domu Dziecka Maria Inmaculada Tupiza.

Serdecznie dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za włączenie się w akcję.

• Kalendarz roku szkolnego 2020-2021

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

1 września 2020 r.

Zimowa przerwa świąteczna

23 - 31 grudnia 2020 r.

Ferie zimowe

1 lutego - 14 lutego 2021 r.
          Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Wiosenna przerwa świąteczna

1 kwietnia – 6 kwietnia 2021 r.

Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

w szkołach

25 czerwca 2021 r.

Ferie letnie

26 czerwca - 31 sierpnia 2021 r.

DODATKOWE DNI WOLNE W SP PRECŁAW

1. 2.11.2020
          2. 4.01.2021
          3. 5.01.2021
          4. 25.05.2021
          5. 26.05 . 2021
          6. 27.05.2021
          7. 4.06.2021
          8. 24.06.2021

• Tablica Felixa Ligęzy

• W kościele parafialnym WNMP w Przecławiu, odbyło się poświęcenie tablicy upamiętniającej naszego rodaka,   Feliksa Szczęsnego Ligęzy.   Dzień 30 września 2020 roku, był finałem realizacji projektu Fundacji ORLEN „Dar serca”.  Nasza szkoła, stowarzyszenie „Rędziny”  i  parafia w Przecławiu przypomniały postać Szczęsnego Ligęzy, który urodził się w Przecławiu -  jeszcze w starym, drewnianym zamku.  Felix  Ligęza w latach 1555 – 1560 doszedł do godności arcybiskupa lwowskiego i senatora Rzeczypospolitej.  Na sejmie walnym zasiadał po lewej stronie króla.  Poświęcenia tablicy dokonał diecezjalny konserwator  zabytków ks. Dr Piotr Drewniak.

• Odsłonięcie tablicy

• Uczniowie koła historycznego zapraszją na odsłonięcie tablicy poświęconej arcybiskupowi Felixowi Szczęsnemu Ligęzie do koscioła WNMP w Przecławiu 30 września na godzinę 18.00

• UWAGA!!! RUSZA PROJEKT „UMIEM PŁYWAĆ”!!!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Przecławiu informuje, że w ostatnim tygodniu sierpnia ruszają wyjazdy na basen w ramach projektu „Umiem pływać”. Wyjazdy dedykowane są uczniom, którzy od lutego 2020r. uczestniczyli w zajęciach nauki pływania, a którym zajęcia zostały przerwane w wyniku czasowego ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych, spowodowanego zagrożeniem epidemiologicznym.

Zajęcia będą odbywały się w terminie od 24.08.2020r. – 28.08.2020r. – codziennie, przez 5 dni.

Wyjazdy będą odbywały się w godzinach:

Grupa I – wyjazd 13.20 – planowany powrót około godziny 15.50

Grupa II i III – wyjazd 14.20 – planowany powrót około godziny 16.45

Uczniowie pozostają w takich grupach, do jakich zostali przyporządkowani na początku projektu.

Rodziców, uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie, prosimy o telefoniczny kontakt z sekretariatem szkoły pod numerem telefonu 17 581 31 14 do dnia 20.08.2020r., w celu potwierdzenia obecności uczniów na zajęciach.

• XIV Olimpiada Informatyczna Juniorów

• Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Daniel Kopacz zdobyło tytuł finalisty z wyróżnieniem III stopnia w  ogólnopolskiej XIV Olimpiadzie Informatycznej Juniorów. Serdecznie gratulujemy