• STYCZEŃ

NOWOROCZNE KOLĘDOWANIE

W DOMU OPIEKI W KIEŁKOWIE

9 stycznia wolontariusze  Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami panią Anną Juwą – Skowron, panią Klaudią Łapą, ks. Dawidem Madejem i panią Kingą Kaszub pojechali z wizytą do Domu Opieki w Kiełkowie, aby wspólnie z jego mieszkańcami  kolędować  przy akompaniamencie gitar.Do noworocznych życzeń i koncertu kolęd młodzież dołączyła słodkie upominki, którymi sprawiła dużą przyjemność wszystkim mieszkańcom. Był to bardzo przyjemnie spędzony czas, pełen wspomnień i wzruszeń, który zmotywował nas do nowych przedsięwzięć i kolejnych wizyt w Domu Seniora.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wyjazdu.

UCZNIOWIE WYRÓŻNIAJĄCY SIĘ W NAUCE

W I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Klasa Ia

Martyna Borowiec, Patryk Brykała, Martyna Charchut,  Franciszek Bugaj,  Klaudia Darłak, Maja Frańczak, Maja Guzda, Adam Jemioło, Jagoda Jurasz, Szymon Knet, Izabela Kolis, Adam Kopacz, Anna Krzempek, Maciej Markulis, Patryk Pogoda, Antoni Sędłak, Franciszek Skrzypek, Milena Stelmaszczyk, Mateusz Strzelczyk, Mikołaj Święch, Laura Więch, Milena Wilaszek, Cyprian Wolak, Eliza Ziajor, Nikola Ziobro.

Klasa Ib

Aleksandra Dziekan, Aleksandra Darłak, Eliza Pałka, Kornelia Kulas, Henryk Halik, Kacper Jurek, Jan Wujko, Maciej Szostek, Anna Lewandowska.

Klasa Ic

Wiktoria Bukała, Karolina Chrzanowska, Olga Jędrzejowska, Bartosz Lubacz, Mateusz Muniak, Szymon Niedzielski, Gabriela Pszeniczna, Dominika Roczniak.

Klasa IIa

Filip Dziób, Szymon Jachimowicz, Krystian Jaszcz, Krzysztof Machnica, Szymon Ortyl, Błażej Piechota, Alex Płaza.

Klasa IIb

Zuzanna Podraza, Wiktoria Lewandowska, Zofia Kupiec, Maja Gawryś, Aleksandra Foltak, Izabela Kolbusz, Michał Piłat, Gabriel Mazur, Oliwia Rak, Karolina Kania.

Klasa IIc

Aleksandra Jaje, Gabriela Madej, Natalia Ozimek, Julia Karaś, Emilia Zięba, Jaśmina Michałowska, Karol Rataj, Eryk Żmuda, Igor Świderski.

Klasa IIIa

Mikołaj Bieś, Julia Cisło, Milena Jaszcz, Nikodem Kopacz, Oliwia Kopera, Emilia Knap, Jakub Setera, Oliwia Tylec, Zuzanna Wiącek.

Klasa IIIb

Alicja Bogdan, Bartłomiej Dub, Zuzanna Kusibab, Hubert Malinowski, Filip Muniak, Antonina Tomaszewska, Karina Wilk, Oliwia Wych, Karol Zieliński.

Klasa IVa

Piotr Chałupnik, Przemysław Wojnarowski,  Hubert Helowicz, Weronika Muniak, Emilia Wujko, Adrian Guzda.

Klasa IVb

Daria Kopacz, Julia Łakomy, Małgorzata Olejarz, Kalina Wesołowska, Aleksander Skop, Filip Krystek, Jan Jurkowski, Maja Misiak, Maja Sokołowska, Mikołaj Sokołowski.

Klasa Va

Maksymilian Skop, Mateusz Chmiel, Błażej Sędłak, Julia Kudłacz, Cezary Smoleń, Milena Wesołowska, Julia Wilaszek, Filip Trela, Justyna Zielińska, Brajan Czernia, Emilia Krzempek, Julia Kupiec, Maja Mrozik, Aleksandra Frańczak.

Klasa Vb

Weronika Jurasz, Aleksandra Siwa, Bartosz Nicpoń.

Klasa Vc

Kinga Górnisiewicz, Gabriela Halik, Emilia Słomba, Maksymilian Dorociak, Kacper Dymek, Karolina Kopera, Łukasz Jemioło.

Klasa VIa

Jakub Jezuit, Kamila Borkowska, Katarzyna Borowiec, Mikołaj Leś, Irmina Kozioł, Nel Ozimek, Amelia Więch.

Klasa VIb

Kamil Działowski, Filip Olechawski, Patrycja Piskor, Wiktoria Rucka.

Klasa VIc

Marta Słomba, Kinga Wolak, Ignacy Stochmal, Anna Więch.

Klasa VIIa

Julia Olejarz, Klaudia Skrzypek, Kornelia Wolak, Igor Siwy, Natalia Łopata, Kamil Sowa, Julia Jemioło, Aleksandra Żmuda.

Klasa VIIb

Daniel Kopacz, Katarzyna Malczyńska, Agnieszka Wach, Zofia Wach, Wiktoria Żala.

Klasa VIIIb

Magdalena Lasek, Martyna Mazur.

Gratulacje !!!

WARSZTATY GARNCARSKIE

W dniach 29 – 30 stycznia naszą szkołę odwiedzili Świętosław i Dobrochna ze słowiańskiej osady w Stobiernej. Przeprowadzili oni wśród uczniów  klas I – III warsztatach z garncarstwa. Uczniowie poznali wczesnośredniowieczne, słowiańskie techniki wyrobu ceramiki z gliny oraz sposoby jej zdobienia. Dzieci uczestniczyły w zajęciach z wielkim zapałem, a ulepione przez siebie naczynia zabrali do swoich domów.

ZAJĘCIA Z MAŁEJ ASTRONOMII W II B

31 stycznia klasa II b brała udział w zajęciach z Małej Astronomii. Pierwsza część odbywała się w naszej  szkole, gdzie  uczniowie zapoznali się z pojęciem konstelacji, wysłuchali mitycznych opowieści związanych z gwiazdozbiorami i poznali ich nazwy. Mogli również zaprojektować i nazwać własne konstelacje. Druga część zajęć odbywała się w Obserwatorium Astronomicznym w Radomyślu Wielkim. Uczniowie zapoznali się z budową i zastosowaniem różnych narzędzi optycznych. Zajęcia były bardzo ciekawe  i zachęciły uczniów do pogłębienia wiedzy za zakresu astronomii. Warsztaty poprowadził pan Dominik Hamala, za co serdecznie dziękujemy! Spotkanie zorganizowała p. Klaudia Piwnica.