• KWIECIEŃ

SUKCES
          W OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE PRZEDMIOTOWEJ
                              "OLIMPUS"

Uczeń klasy VIIb Daniel Kopacz zdobył tytuł laureata z języka polskiego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej OLIMPUS. Ucznia do konkursu przygotowała p. Aneta Pamuła. Serdecznie gratulujemy!

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY

„Hagiobajki"

Emilia Krzempek, uczennica klasy 5a, wzięła udział w I Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym „Hagiobajki” czyli i świętości inaczej, kwalifikując się do drugiego etapu konkursu w kategorii: komiks. Emilce i jej opiekunce, pani Barbarze Sawule, gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

„OLIMPUS”- OGÓLNOPOLSKA ZIMOWA SESJA OLIMPIADY

Z JĘZYKA POLSKIEGO

Z radością informujemy, że uczniowie Daria Kopacz z klasy 4b, Mateusz Chmiel i Maksymilian Skop z klasy 5a otrzymali tytuły i dyplomy laureatów w ogólnopolskiej zimowej sesji olimpiady z języka polskiego „Olimpus”. Uczniom oraz ich opiekunce, pani Barbarze Sawule, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ZABAWA W TEATR W KLASACH I

Uczniowie klas I wspaniale pracują w czasie zdalnej nauki. Niedawno rozmawiali o teatrze oraz o lalkach teatralnych. W ramach zajęć kształtujących kreatywność mogli stworzyć własną pacynkę ze skarpety, która będzie pomagała im przetrwać ten trudny czas.

PARAFIALNY KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Parafialnym Konkursie Palm Wielkanocnych. I miejsce zdobyła Aleksandra Żmuda z klasy VIIa, IV miejsce – Mateusz Muniak Ic, Martyna Muniak IIc, Filip Muniak IIIb, Wyróżnienia otrzymali: Lena Ozimek z IIIb oraz Oliwia Chłopek z IIIa. Wszyscy uczniowie biorący udział w tym konkursie zaprezentowali wysoki poziom. Gratulujemy!!!

KREATYWNE KLASY I -III

W czasie zdalnego nauczania uczniowie klas I - III twórczo i kreatywnie spędzają czas. Biorą udział w konkursach plastycznych, czytelniczych, recytatorskich, uczą się liczenia, zasad ortograficznych, ale także innych umiejętności przydatnych w życiu. Pod czujnym okiem rodziców robili palmy, ozdabiali pisanki,   przygotowywali stroiki wielkanocne, wykonywali doświadczenia i eksperymenty, poznawali różne urządzenia domowe oraz zasady ich działania i przechowywania. Wspólnie kleili pierogi, robili desery, piekli ciasta oraz przygotowywali rozmaite posiłki. W pierwszych dniach wiosny sprzątali ogródki,  zakładali hodowle rzeżuchy, sadzili cebulki, pikowali pomidorki, paprykę, a później wysiewali warzywa. Na efekty swej pracy czekają cierpliwie, a na razie dbają o swoje rośliny i prowadzą obserwacje. Uczniowie nie zapomnieli również o zabawie - tworzyli własne gry planszowe, papierowe składanki origami, budowle np. statki kosmiczne, rozwijali zdolności artystyczne tworząc portrety wiosny w trzech odsłonach: malarstwie, grafice i fotografii. Aby zażyć trochę ruchu projektowali tory przeszkód i wykonywali różne ćwiczenia gimnastyczne wykorzystując kanał YouTuube i własne pomysły. Całość działań koordynują wychowawczynie i nauczyciele uczący w klasach I- III. Zdalna nauka wcale nie jest nudna. Serdecznie dziękujemy rodzicom za wszelką pomoc i wsparcie.

KARTKA DLA MEDYKA

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły  włączyli się w ogólnopolską akcję "KARTKA DLA MEDYKA" w ramach, której wykonali przepiękne prace wraz z życzeniami. W ten sposób uczniowie chcieli podziękować całemu personelowi medycznemu za ogrom pracy, jaki wkłada w walce z wirusem.

GMINNY KONKURS NA "PISANKĘ WIELKANOCNĄ"

Uczeń Błażej Kaszub z klasy Vc zajął II miejsce w konkursie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!