• LUTY

        • WYJAZD DO KINA KLAS I - III

              4 lutego uczniowie klas I – III  udali się do kina Galaktyka w Mielcu. Tam w ramach realizacji ogólnopolskiego programu – „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” dzieci przeniosły się do bardzo odległej Korei Południowej, a dzięki prezentacji poprzedzającej projekcję filmu dowiedziały się m. in. gdzie leży ten egzotyczny kraj, jakie są lokalne przysmaki, jak wygląda koreański alfabet. Następnie dzieci obejrzały film w reżyserii Kim Sunh – ho pt. „Jak ukraść psa”. Ji-so- główna bohaterka jest dzieckiem z rozbitej rodziny. Sytuacja w domu jest trudna – matka z dwojgiem dzieci zmuszona jest do zamieszkania w furgonetce. Dziewczynka wstydzi się swojej bezdomności i obawia odrzucenia przez rówieśników. Postanawia zdobyć pieniądze na zakup domu. Wspólnie z przyjaciółką obmyślają plan. Chcą ukraść psa należącego do bogatych ludzi, a następnie oddać go w zamian za nagrodę.

           

          DZIEŃ PIZZY W KLASACH I

              9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Pierwszoklasiści ten dzień obchodziły dzień później. Uczniowie tego dnia, dzięki właścicielce pizzerii „Capriciosa” dowiedzieli się, z którego kraju pochodzi pizza, jakiego kształtu jest obszar Włoch oraz jakie są kolejne etapy powstawania pizzy. Po pogadance oraz demonstracji robienia pizzy przyszedł czas na konsumpcję tego włoskiego smakołyku. Pizza smakowała znakomicie, każdy znalazł dla siebie ulubiony smak. Spotkanie przygotowały wychowawczynie klas I: Joanna Skop, Anna Kulas, Karolina Rucka – Myjak.

          KIERMASZ ZAPIEKANEK

              13 lutego Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował kiermasz pysznych zapiekanek. Dochód ze sprzedaży został w całości przekazany na budowę pomnika Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych w Mielcu.

          POCZTA WALENTYNKOWA

              Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował Pocztę walentynkową. Przygotowano specjalną skrzynkę pocztową oraz plakat okolicznościowy. Zaadresowane kartki można było wrzucać do skrzynki w dniach od 10 do 13 lutego. Finał akcji miał miejsce w piątek 14 lutego, kiedy to wszystkie kartki zostały doręczone do adresatów. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom za to, że tak licznie włączyli się do zabawy.

           

          WALENTYNKI DLA BABCI I DZIADKA

           

              14 lutego odbyły się w naszej szkole Walentynki dla Babci i Dziadka. Uczniowie klas I – III pod okiem pan wychowawczyń przygotowali program artystyczny podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Na zakończenie Dziadkowie i Babcie otrzymali prezenty własnoręcznie zrobione przez dzieci. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

          WYJAZD NA SPEKTAKL „PINOKIO”

              17 lutego uczniowie klas I –III udali się do SCK w Mielcu. Obejrzeli tam spektakl pt. „Pinokio” przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Była to pełna muzyki, tańca, śpiewu i humoru opowieść o niezwykłych przygodach drewnianego pajacyka., który po przeżyciu wielu niezwykłych, często dramatycznych przygód zamienia się w mądrego i gotowego do poświęceń chłopca.

           

                 ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS MŁODSZYCH

              18 lutego uczniowie klas I – III uczestniczyli w zabawie karnawałowej. Zabawę prowadziła grupa „Alternatywa” z Mielca. Uczniowie tańczyli oraz uczestniczyli w rozmaitych zabawach. Niektórzy specjalnie na tę okazję założyli stroje karnawałowe. Było wesoło i kolorowo.

           

          MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

          W KLASACH III

           

              21 lutego jest obchodzony na całym świecie Dzień Języka Ojczystego. Dzień ten był okazją, by zwrócić uwagę na potrzebę dbałości o język ojczysty, którym posługujemy się na co dzień. JĘZYK POLSKI TO WIELKI SKARB. Ze względu na specyficzną wymowę oraz mnogość i złożoność form gramatycznych uchodzi za jeden z najtrudniejszych do nauki języków świata. Uczniowie z klas III obejrzeli wspólnie prezentację o tym szczególnym dniu, obejrzeli filmik, czytali łamańce językowe, wykonali tematyczne ćwiczenia kreatywne. Ten dzień przypomina nam o roli i miejscu języka polskiego w życiu każdego Polaka. Każdy z nas odpowiada za naukę języka ojczystego i powinien zadbać o jego poprawność. PRZEZ JĘZYK BUDUJEMY SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ. SZUKAMY ODPOWIEDZI NA PYTANIE, KIM JESTEŚMY. Zajęcia dla swoich uczniów przygotowały wychowawczynie klas trzecich.

           

          SAŁATKA OWOCOWA W KLASACH I

             W trakcie realizacji tematyki „Mali odkrywcy zbierają informacje.” dzieci z klas I dowiedziały się jak ogromne znaczenie dla zdrowia ma codzienne spożywanie warzyw i owoców oraz w których produktach znajdują się witaminy A, B, C i D. Podsumowaniem cyklu zajęć było wspólne wykonanie klasowej sałatki owocowej. Przed przystąpieniem do pracy dzieci zapoznały się z zasadami  higieny podczas przygotowania posiłku. Po dokładnym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk mali kucharze zabrali się do krojenia owoców. Pierwszym etapem było wspólne łącznie wszystkich składników sałatki, natomiast drugim samodzielne komponowanie szaszłyków owocowych. Po wykonaniu zadań uczniowie z wielkim apetytem przystąpili do degustacji. Sałatka wzbogacona została bitą śmietaną i ciasteczkiem. Wszystkim bardzo smakowało kulinarne arcydzieło - z pewnością dlatego, iż zostało zrobiona własnoręcznie. Po tych zajęciach uczniowiewiedzą, że aby być zdrowym należy m. in. spożywać dużo warzyw i owoców, gdyż są one źródłem wielu witamin.Niecodzienne smakołyki uczniowie wykonali pod okiem pań: Joanny Skop, Kingi Kaszub, Anny Kulas, Karoliny Ruckiej – Myjak, Magdaleny Gazdy – Dziedzic.

           

          SPOTKANIE KLAS II ZE SZKOLNA PIELĘGNIARKĄ

             21 lutego uczniowie klas II w ramach realizowanego w szkole programu profilaktycznego „Zawsze razem” uczestniczyli w zajęciach ze szkolną pielęgniarką p. Leokadią Bonar. W trakcie pogadanki uczniowie rozmawiali na temat zdrowego i właściwego odżywiania się, różnych chorobach oraz o tolerancji wobec osób chorych, niepełnosprawnych. Spotkanie zorganizowały wychowawczynie klas II panie: Ewa Augustyn – Leś, p. Bernadeta Turek, p. Klaudia Piwnica.

           

          ZAJĘCIA KLAS II ZE SZKOLNYM PEDAGOGIEM

              25 lutego uczniowie klas II w ramach realizowanego w szkole programu profilaktycznego „Zawsze razem” uczestniczyli w zajęciach ze szkolnym pedagogiemp. Martą Harlą. W trakcie spotkanie uczniowie rozmawiali na temat tolerancji oraz postawach wobec osób nieakceptowanych, wyśmiewanych czy niepełnosprawnych. Zajęcia były bardzo ciekawe, a uczniowie bardzo zaangażowani. Spotkanie zorganizowały wychowawczynie klas II panie: Ewa Augustyn – Leś, p. Bernadeta Turek, p. Klaudia Piwnica.

           

          KLASY VII  W MŁODZIEŻOWYM CENTRUM KARIERY
          W DĘBICY

            27 lutego klasy 7a i 7b uczestniczyły w spotkaniu z doradcą zawodowym w Młodzieżowym Centrum Kariery w Dębicy oraz rozwijały kompetencje kluczowe takie jak inicjatywność i przedsiębiorczość podczas rozgrywek w ekonomicznej grze symulacyjnej "Chłopska szkoła biznesu". Wyjazd zorganizowała p. Małgorzata Wąż.

           

          PROJEKT EDUKACYJNY W KLASIE IIA

             27 lutego w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie uczniów klasy IIa z książka w ramach klasowego projektu czytelniczego „ Biblioteka czeka”. Tym razem p. Maria Rusin przedstawiła dzieciom  fragmenty książki Lofting Hugh pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali przygód doktora i zwierząt. Spotkanie to było wprowadzeniem do klasowego konkursu  pięknego czytania tej właśnie książki. Zajęcia biblioteczne zorganizowała wychowawczyni klasy p. Bernadeta Turek.

           

             KLASOWE CENTRUM KOPERNIKA W KL IA

                                  – Eksperyment „Bańka w bańce”

              Klasa Ia   podczas zajęć kształtujących kreatywność  uczestniczy w innowacji pedagogicznej „Akademia małego twórcy”  i raz w tygodniu zamienia się  w „Klasowe Centrum Kopernika” wykonując różne eksperymenty.  Tym razem uczniowie zmagali się z eksperymentem „Bańka w bańce”. Za pomocą łatwo dostępnych  produktów samodzielnie wykonali płyn z którego tworzyli bańki większe i  mniejsze. Dużym wyzwaniem było wykonanie bańki w bańce. Radości i dobrej zabawy nie było końca. Wszyscy uczniowie sprostali zadaniu i osiągnęli wspaniałe efekty. Nad całością i bezpieczeństwem przedsięwzięcia czuwała wychowawczyni p. Joanna Skop.