• LISTOPAD

      •  

        POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

                          "BARWY MOJEJ OJCZYZNY"

            Justynka Zielińska zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Barwy mojej ojczyzny" organizowanym corocznie w Mielcu. Jak twierdzą jej koledzy z klasy, hipnotyzowała odbiorców historią wędrującej jaskółki. Gratulujemy sukcesu.

         

                      BŁAŻEJ KASZUB LAUREATEM

        OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FUNDACJI PGE

        ,,SPOTKANIA ZE SZTUKĄ”

         

            Błażej Kaszub uczeń klasy 8 c został laureatem konkursu Fundacji PGE - „Spotkania ze sztuką”, którego ideą było upowszechnianie kultury w małych miejscowościach. Za własną interpretację obrazu polskiego malarza Leona Wyczółkowskiego ,,Połów raków” otrzymał nagrodę dla siebie w postaci bonu upominkowego oraz nagrodę dla całej klasy: darmową wycieczkę do Krakowa połączoną z lekcją w Muzeum Narodowym. Gratulujemy Błażejowi, Jego Rodzicom i p. Wojciechowi Kaszubowi, pod kierunkiem którego powstała zwycięska praca. Już wkrótce uczniowie klasy, do której uczęszcza Błażej pojadą na wycieczkę .

         

        WYJAZD UCZNIÓW KLAS II
        DO PAŁACYKU OBORSKICH W MIELCU


            2 listopada Uczniowie klas II w ramach projektu  edukacyjnego „Co to jest Polska?” udali się do Pałacyku Oborskich w Mielcu. Zwiedzili tam  wystawę poświęconą wybitnemu Polakowi Ignacemu Łukaszewiczowi, pochodzącemu z naszych stron, poznali historię oświetlenia oraz uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych.

         

         

         

                        KLASY I ODWIEDZAJĄ CMENTARZ PARAFIALNY

           2 listopada uczniowie klas I pod opieką swoich wychowawczyń udali się na cmentarz parafialny. Dzięki Pani Marii Kulpie, najmłodsi uczniowie mogli poznać historię, uczcić zmarłych zasłużonych naszej społeczności oraz zapalić znicze.

         

         

         

        WARSZTATY KULINARNE

            3 listopada uczestnicy świetlicy wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Dzieci wykazały się swoimi umiejętnościami w pieczeniu ciasteczek. Zajęcia poprowadziły panie Bożena Najuch, Lucyna Kubica, Sylwia Myjak.

         

        WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI

                                           "OJCZYZNA W POEZJI, PIEŚNI I PIOSENCE"

            4 listopada w Zarzeczu w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Ojczyzna w poezji, pieśni i piosence" aż czworo uczniów naszej szkoły zostało laureatami: Martynka Borowiec w kategorii klas I-IV, a Tosia Tomaszewska, Justynka Zielińska i Mateusz Chmiel w kategorii klas V-VIII. Gratulujemy zwycięzcom.

         

        ŚWIETLICZAKI Z WIZYTĄ W DOMU KULTURY

        W PRZECŁAWIU

         

           4 listopada wychowankowie naszej świetlicy wraz z wychowawcami, obejrzeli wystawę prac malarskich i rysunku autorstwa Wojciecha Kaszuba i Adama Godlewskiego.

         

         

        KLASOWY KONKURS CZYTELNICZY W KLASIE III B

        „AFRYKA KAZIKA”

            4 listopada  uczniowie klasy III b wybrali się w piękną podróż do Afryki wraz z podróżnikiem Kazimierzem Nowakiem. Podczas różnych konkurencji uczniowie musieli wykazać się znajomością lektury, spostrzegawczością oraz refleksem.

        Oto wyniki:

        I miejsce - Maja Machała, Anna Marszałek, Patrycja Ortyl, Karol Paszkiewicz, Franciszek Kurzawa.

        II miejsce - Dominika Górnisiewicz, Julia, Szostak, Szymon Marszałek, Patryk Kozub.

        III miejsce - Julia Ćwiękała, Aleksandra Myjak, Maksymilian Klaus, Krzysztof Marucha, Daniel Jurek.

        Dziękujemy p. dyrektor Małgorzacie Nicpoń za nagrody i p. Marii Rusin za pomoc w organizacji konkursu.

         

         

        LEKCJE POLSKIEGO W PRACOWNI AGD

            Czy nauka musi być nudna? Skąd! Może być smaczna i zdrowa! A jeśli już nauka o rzeczownikach i przymiotnikach, to tylko przy sałatce owocowej.  Lekcja języka polskiego dla Milanh i Vladyslava z Ukrainy pod  opieką p. Barbary Sawuły odbyły się w pracowni AGD.

        „ POZYTYWNIE ZAKRĘCENI” W KIEŁKOWIE

            7 listopada grupa wyruszyła do Prywatnego Domu Opieki w Kiełkowie ze przedstawieniem teatralnym, ciastami i bukiecikami oraz beczką wrażliwości. Szczęśliwi podopieczni zapraszali nas na regularne wizyty, a grupa obiecała wrócić z „ Opowieścią Wigilijną”.

         

         

         

                     WARSZTATY MUZYCZNO – HISTORYCZNE KLAS II

           W dniach 28 października i 4 listopada uczniowie klas II w ramach projektu „ Co to jest Polska” uczestniczyli w warsztatach muzyczno – historycznych. Poznali genezę hymnu narodowego,podzielili się swoją wiedzą na temat Symboli Narodowych, poznali drogę Polski do niepodległości oraz zastanawiali się, czym jest niepodległość i dlaczego jest dla nas taka ważna. Dziękujemy p. Barbarze Sawule oraz p. Stanisławowi Wilczyńskiemu za tak pouczające zajęcia.

         

         

         

        ZAJĘCIA OTWARTE W KLASACH II

            7 listopada odbyły się zajęcia otwarte dla  rodziców uczniów klas II. Podczas zajęć podsumowano pierwszy etap projektu edukacyjnego, pod hasłem „Co to jest Polska”🇵🇱,który uczniowie klas II realizują wspólnie ze swoimi wychowawczyniami. W zajęciach uczestniczyli rodzice oraz pani dyrektor Małgorzata Nicpoń. Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali krótki montaż słowno-muzyczny. Wspólnie z rodzicami wzięli udział w Turnieju Wiedzy pod hasłem „Niepodległa Polska”. Na koniec zajęć został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, pod tytułem „Co to jest Polska”. Pani Dyrektor wręczyła nagrody dla uczniów, którzy wykonali najpiękniejsze prace.

            Zajęcia przygotowały panie: Bernadeta Turek i Ewa Augustyn-Leś.

         

         

        WARSZTATY NIEPODLEGŁOŚCIOWE W KLASACH I

         

            Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu z Przecławskim Plutonem Strzelców im. gen. Władysława Sikorskiego, na którym poznali historię i drogę do odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas warsztatów dowiedzieli się co zaliczamy do polskich symboli narodowych, jakie święto obchodzimy 11 listopada i dlaczego ta data jest tak ważna dla Polaków. Istotnym elementem zajęć było przygotowanie wspólnie z wychowawczyniami symboli narodowych, a także rozmawiali o tym, czym jest wolność i niepodległość. Ostatni przystanek związany był z przygotowaniemKodeksu Młodego Patrioty i przeniesieniu go na gazetkę. Każdy uczestnik warsztatów wychodził z zajęć nie tylko z wiedzą, ze świadomością, czym jest patriotyzm, ale też z uśmiechem i zadowoleniem. Bo ucząc się, bawiliśmy się wyjątkowo dobrze. Zadowolone buzie wychowanków widać na szkolnych zdjęciach.

         

         

        EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA

                                               I GOTOWANIA W KLASACH I.

         

            Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia i prawidłowych nawyków żywieniowych, w szczególności wśród najmłodszych. 8 listopada uczniowie klas I z entuzjazmem i ochotą przystąpili do celebrowania święta. Dzień zaczął się od spotkania z Panią dietetyk, Renatą Karaś, która opowiedziała uczniom o dobrych nawykach żywieniowych, systematycznym spożywaniu wartościowych posiłków, oraz o konsekwencjach złej diety. Pierwszaki wspólnie przygotowali i spożywali zdrowe śniadania.  Było smacznie, zdrowo i „kolorowo”. Warto dodać, że nikt nie grymasił. “Dzieciaki! Jedzcie zdrowo”.

         

         

         

         

         

        AKCJA CHARYTATYWNA

        SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

        KIERMASZ SŁODKOŚCI

            W dniu 17 listopada w naszej szkole zorganizowany został kiermasz słodkości. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu sprzedawali ciasta, które upiekli nasi wspaniali rodzice i uczniowie. Pyszne smakołyki cieszyły się ogromnym powodzeniem. Akcja miała bardzo szczytny cel. Cały dochód ze sprzedaży został przekazany na leczenie Filipka Biesia z Łączek Brzeskich. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszą akcję.

         

         

         

         

         

        MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

         

                Nasza placówka wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych w Polsce przez UNICEF. 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Przybliżanie praw dziecka najmłodszym pozwala im uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Dzięki temu mogą wpływać na otaczającą ich rzeczywistość oraz stawać się bardziej świadomymi obywatelami i uczestnikami życia społecznego.                  

        Celem tegorocznych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka organizowanych przez UNICEF było przeciwdziałanie dyskryminacji, poprzez podkreślanie, że prawa dziecka dotyczą każdego dziecka – niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, wyznania, poglądów, przynależności kulturowej, niepełnosprawności, czy poziomu zamożności.