• STYCZEŃ

• PREMIERA "OPOWIEŚCI WIGILIJNEJ”

5 stycznia w naszej szkole odbyła się premiera "Opowieści wigilijnej" w wykonaniu grupy teatralnej z klasy Vb wzbogacona pantomimą ósmoklasistów i kolędowaniem muzyków.  Oglądanie cudownej przemiany Scrooge"a za sprawą sił nadprzyrodzonych chyba nigdy się nie znudzi, zwłaszcza, że za każdym razem znajduje nową interpretację. Uczniowie chętnie dzielą się emocjami i gotowi przedstawić przygotowany spektakl w różnych miejscach.

PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

12 stycznia w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na Świetliczaka. Zanim uczniowie zostali przyjęci do grona świetliczaków musieli wykazać się szeregiem umiejętności oraz wiedzą. Na zakończenie, uczniowie przystąpili do ślubowania i złożyli uroczystą przysięgę. Dziękujemy Pani Dyrektor Małgorzacie Nicpoń za przygotowanie upominków.

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

- SPOTKANIE KLAS I-III Z POLICJANTKAMI

12 stycznia odbyło się spotkanie uczniów klas młodszych z policjantkami Komisariatu Policji w Przecławiu. Panie policjantki przekazały uczniom cenne wskazówki nt. bezpiecznych feerii zimowych.

WYJAZD KLAS V NA LODOWISKO

W chłodny poranek 13 stycznia, w ostatni dzień nauki szkolnej przed zimowymi feriami, dla uczniów klas piątych był idealny czas na wyjazd na lodowisko. Zaopatrzeni w czapki i rękawiczki, 48 uczniów wraz z opiekunami, p. Klaudią Łapą, p. Katarzyną Kaźmierską, p. Julitą Markulis i p. Piotrem Sułkiem, wyjechali autokarem szkolnym do Dębicy doskonalić jazdę na łyżwach. Głównym celem szkolnego wyjazdu było propagowanie sportów zimowych, integracja młodzieży szkolnej oraz oczywiście dobra zabawa. Dla większości uczniów nie był to pierwszy wyjazd, ale byli i tacy, którzy po raz pierwszy zmierzyli się z lodową taflą lodowiska. Nie obyło się oczywiście, bez drobnych upadków, ale entuzjazm, jaki towarzyszył uczniom podczas jazdy łagodził drobne potknięcia. Nowicjuszom w nauce jazdy na łyżwach oprócz opiekunów pomagały zaprzyjaźnione „pingwiny”, które w tym dniu również wybrały się na lodowisko. W drodze powrotnej wszyscy uczestnicy łyżwiarskiego wypadu odwiedzili tradycyjnie Mcdonald, aby zregenerować utracone siły. Zabawa była znakomita i pozostawiła niezapomniane wrażenia.

WYJAZD KLAS I-III DO KINA

13 stycznia uczniowie klas młodszych uczestniczyli w integracyjnym wyjeździe do kina Galaktyka w Mielcu. Obejrzeli tam film pt.”Kot w butach, ostatnie życzenie”. Miło spędzony czas przybliżył wszystkich do przerwy w nauce czyli do ferii zimowych.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŁAMIGŁÓWEK

29 stycznia Obchodziliśmy Światowy Dzień Łamigłówek. By uczcić ten dzień klasy II wzięły udział w klasowych turniejach łamigłówek, gdzie czekały na nich rozmaite zadania pełne wyzwań. Celem zajęć było wdrożenie dzieci do samodzielnego, twórczego myślenia, poszukiwania różnych dróg dochodzenia do celu oraz wyzwolenie radości podczas zabaw matematycznych.