• LUTY

POWIATOWE ZAWODY DRUŻYNOWE W TENISIE STOŁOWYM

6 lutego w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu odbyły się powiatowe zawody drużynowe w tenisie stołowym.

Drużyna dziewcząt w składzie: Oliwia Leś i Martyna Muniak zajęły I miejsce

(startowało 7 szkół) w turnieju, awansując na zawody szczebla rejonowego.

Natomiast nasi chłopcy w składzie: Filip Muniak i Sebastian Sekuła uplasowali się na V miejscu ( startowało 9 drużyn).

Opiekunem był p. A. Żola. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach.

WSPÓLNIE DLA ZWIERZĄT

To już kolejny raz kiedy razem możemy pomóc najbardziej potrzebującym zwierzętom. Dzięki zaangażowaniu się dzieci, ich rodziców oraz całej społeczności szkolnej uzbieraliśmy mnóstwo produktów, które pomogą kolejnej grupie zwierząt. Obecnie podjęliśmy współpracę z Urzędem Gminy w Przecławiu, który w naszym imieniu będzie przekazywał uzbierane produkty instytucjom oraz osobom, które wspierają i pomagają zwierzętom z terenu naszej gminy.

Dziś naszą szkołę odwiedziła Pani Burmistrz Renata Siembab wraz z pracownikiem UM p. Klaudiuszem Krasoniem i to właśnie na ich ręce przekazaliśmy zebrane produkty.

Serdecznie zachęcamy inne szkoły i instytucje do włączenia się w tę akcje

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W ramach obchodów DBI uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach online, które odbywają się w szkołach w całej Polsce. Uczniowie klasy VIIb mogli dowiedzieć się „Jak radzić sobie z dezinformacja w sieci”, uczniowie klasy VIa dowiedzieli się „Co czyha na naszą prywatność w grach i internecie” a najmłodsi uczniowie z klasy Ia wzięli udział w lekcji „Sieciaki - internet bez przesady”. Kolejne lekcje online przed nami…

SUKCES JULKI Z VIIIA

Julka Kupiec z klasy VIII a została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego. Napisała w szkole w ciągu 45 minut piękne wypracowanie z elementami metaforyki. Zyskała za nie 47 punktów na 50 możliwych. Już wiemy, jaką formę wypowiedzi wybierze na egzaminie.

TEATRZYK PROFILAKTYCZNY

„ZACZAROWANY ELIKSIR” DLA KLAS I-III

10 lutego szkole gościliśmy w naszej szkole  teatr ,,Kurtyna" z Krakowa. Uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl   profilaktyczny ,,Zaczarowany eliksir". W trakcie przedstawienia dzieci poznały zalety zdrowego odżywiania oraz dobre maniery.

WALENTYNKI W KARNAWALE KLAS I – III

14 lutego uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zabawie „Walentynki w Karnawale 2023”. Były tańce, wspólne zabawy i dużooo dobrej energii.

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

W czwartkowe popołudnie mury naszej szkoły rozbrzmiewały dyskotekowymi rytmami. Pląsom i tańcom na sali gimnastycznej towarzyszyli uczniowie Samorządu Uczniowskiego, którzy czuwali nad zaopatrzeniem naszej roztańczonej gromady w napoje i tłustoczwartkowe słodkości.

Dziękujemy dyrekcji i wychowawcom za opiekę nad uczniami, członkom SU za przygotowanie kiermaszu wspaniałych smakołyków oraz uczniom koła dziennikarskiego "Presstiż" za przygotowanie tańców integracyjnych oraz muzyki.

DZIEŃ KOTA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ!

Podczas organizowanych w świetlicy zajęć uczniowie  zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi życia kotów dzikich i domowych, dowiedzieli się czym należy prawidłowo karmić te zwierzęta, usłyszeli o najbardziej spektakularnych kocich rekordach, jak również zapoznali się z nawoływaniem kotów w językach obcych. Wychowawczynie świetlicy czytały dzieciom kocie wierszyki oraz fragmenty książeczek. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne.

ŚWIETLICOWY EKO – WARZYWNIK

Świetliczki przez cały tydzień zbierali informacje na temat uprawy roślin w warunkach szkolnych oraz pielęgnacji poszczególnych roślin. Wysili nasiona w skrzynkach i donicach. Następnie prowadzić będą dzienniczek obserwacji wzrostu i pielęgnacji roślin.

KONKURS KALIGRAFICZNO – LITERACKI KLAS II

20 lutego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu kaligraficzno – literackiego klas II. Laureatami zostali:
        Agnieszka Olejarz, Nikola Augustyn, Daria Sędłak, Gabryś Krystek, Kuba Siwy, Łucja Piłat, Maja Dolczak, Zuzanna Święch, Natalia Dorociak. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez dyrektor szkoły p. Małgorzatę Nicpoń.