• MARZEC

DZIEŃ OLIMPIJCZYKA W KLASACH II

6 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Olimpijczyka. Z tej okazji klasy II wzięły udział w mini olimpiadzie. Przedsmakiem turnieju była wizyta gości specjalnych — starszych koleżanek ze szkoły — Julki i Zosi Kupiec, które zdobywają niebywałe sukcesy w łyżwiarstwie figurowym. Dziewczynki opowiedziały z czym wiąże się profesjonalne uprawianie dyscypliny sportowej i jak wiele swojego czasu na to poświęcają. Następnie zaprosiły młodszych kolegów do wspólnej rozgrzewki, by przygotować ich do turnieju sportowego. Kolejnym punktem programu były rozgrywki olimpijskie między uczniami. Cała zabawa przebiegła w wesołej atmosferze.

ŚWIATOWY DZIEŃ MATEMATYKI

W dniu 14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Matematyki. Z tej okazji uczniowie  klas I –III a także chętni uczniowie klas starszych brali udział w konkursach zorganizowanych przez nauczycieli.
        Uczniowie klas starszych:

- przygotowywali i prezentowali matematyczne stroje,

- projektowali samochód, którym mogłaby jeździć Królowa Matematyka,

- projektowali kreację dla Królowej Matematyki.

Dziękujemy Pani Dyrektor za ufundowanie nagród.

POWITANIE WIOSNY W KLASACH MŁODSZYCH

Wiosna to wyjątkowa pora roku – nastraja nas optymistycznie, chce się śpiewać, tańczyć i podskakiwać. Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie klas I-III przygotowali występ artystyczny na powitanie wiosny.

WARSZTATY WIELKANOCNE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Warsztaty wielkanocne w świetlicy szkolnej zorganizowane  we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Błoniu. Wychowankowie świetlicy pod czujnym okiem Pań z Koła Gospodyń Wiejskich wykonały palmy wielkanocne z materiałów roślinnych oraz krepiny. Dzieci z wielkim zaangażowaniem robiły kwiaty i ozdoby, które później wykorzystały do zrobienia własnoręcznych palm wielkanocnych.

Dziękujemy za miłą i sympatyczną atmosferę oraz wspaniałą współpracę.

GMINNY ETAP OTWP

31 marca w DK w Przecławiu odbył się gminny etap OTWP. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę wykazali się bardzo dużą wiedzą z zakresu ruchu strażackiego i ochrony przeciwpożarowej.

W ścisłej czołówce znaleźli się:

I grupa

1️⃣Kamila Knet

2️⃣Zuzanna Skrzypek

3️⃣Anna Tworek

II grupa

1️⃣Szymon Ortyl

2️⃣Mateusz Chmiel

3️⃣Maksymilian Skop

Uczniowie, którzy zajęli 1 i 2 miejsce w konkursie, będą reprezentowali naszą gminę w etapie powiatowym. Gratulujemy !!!