• PROJEKT „MISTRZOWIE EKONOMII”

To Projekt skierowany do uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu. Głównym celem Projektu będzie kształtowanie kompetencji ekonomicznych uczniów pierwszego etapu edukacyjnego.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram planowanych działań:

·        Uzyskanie od rodziców/opiekunów prawnych zgód na udział ucznia
        w Projekcie  oraz przeprowadzenie badań ewaluacyjnych przed i po Projekcie - 20.09.2021r.- 24.09.2021r.

·        Test wiedzy przed zajęciami warsztatowymi –27.09.2021r.– 28.09.2021r.

Badanie diagnostyczne będzie dotyczyło poziomu wiedzy uczniów na tematy poruszane podczas planowanych zajęć warsztatowych. Badanie przebiegnie
        w formie krótkiego testu wiedzy.

·        Zajęcia warsztatowe – 27.09.2021r. – 8.10.2021r.

Zajęcia warsztatowe z zakresu edukacji ekonomicznej będą odbywać się w grupach, w czasie zajęć lekcyjnych. Dla każdej grupy zostaną przeprowadzone zajęcia warsztatowe w wymiarze 1 godziny lekcyjnej.

Głównym celem zajęć warsztatowych będzie:

- wzrost wiedzy uczniów na temat historii pieniądza, jego wartości oraz jego roli, a także wiedzy na temat polskich nominałów, monet i banknotów,

- ukształtowanie postawy przedsiębiorczości poprzez kreatywne ćwiczenia, podejmowanie nowych wyzwań, współpracę w grupie oraz oszacowanie zagrożenia,

- ukształtowanie umiejętności oszczędzania, poprzez kształtowanie umiejętności planowania świadomych zakupów,

- ukształtowanie świadomości konsumenckiej, poprzez zapoznanie uczniów
         z prawami konsumenta,

- ukształtowanie umiejętności odróżniania zachcianki od potrzeby zakupów.

·        Wycieczka do banku - 4.10.2021r. – 8.10.2021r.

Głównym celem wycieczki będzie przybliżenie zagadnień związanych
        z pojęciem pieniądza, kształtowanie racjonalnych postaw w kwestiach finansowych oraz zapoznanie z funkcjonowaniem wybranych obszarów banku.

·        Szkolny Konkurs Plastyczny – 18.10.2021r. -22.10.2021r.

Szkolny Konkurs Plastyczny zostanie zorganizowany na podsumowanie zajęć warsztatowych. Przyjmie on formę indywidualną. Zadaniem konkursowym będzie przygotowanie i wykonanie pracy plastycznej na jeden ze wskazanych tematów:

- uczniowie klas I – „Mój pomysł na banknot”,

- uczniowie klas II – „Sposoby na zarabianie pieniędzy”,

- uczniowie klas III – „Moje prawa konsumenckie”.

W ramach konkursu planowane są atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników.

Po przeprowadzonym konkursie zostanie przygotowana wystawa prac plastycznych na szkolnym korytarzu. Fotorelacja z wystawy zostanie zamieszczona na stronie internetowej szkoły oraz Facebooku szkolnym.

·        Test wiedzy po zajęciach warsztatowych –23.10.2021r.

• Już wkrótce

Strona jest w trakcie tworzenia