• LUTY

• NOCOWANIE W SZKOLE KLASY IVA

Noc z 4 na 5 lutego 2022 r. była dla uczniów klasy IVa wyjątkowa, ponieważ spędzili ją ….w szkole razem ze swoją wychowawczynią panią Elżbietą Bałą. Po co uczniowie mieliby nocować w szkole? Bo to jest to fantastyczne miejsce.Spotkaliśmy się w piątkowy wieczór ze śpiworami pod pachą na sali gimnastycznej - wszyscy ciekawi siebie i nowej Przygody Po kolacji- była pizza -mieliśmy siły na zabawę niemal do rana. Gra w ping ponga, mecze piłki nożnej i siatkowej, gry planszowe, nawet oglądanie filmu okraszone niekończącymi się rozmowami… Niby tylko tyle, ale też aż tyle… Sił nie zabrakło nikomu, za co dziękujemy Rodzicom, którzy zadbali o przekąski i napoje.

WARSZTATY EKOLOGICZNE

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W PRZECŁAWIU!!!!

8 lutego w Szkole Podstawowej im. Walerii Szalay-Groele  w Przecławiu odbyły się warsztaty ekologiczne. Warsztaty zorganizowano w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Przecławiu, pod hasłem „Ty też możesz uratować Świat!”

Stowarzyszenie  Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Przecławiu realizuje w/w. projekt ze środków Fundacji ORLEN w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”.

W zajęciach  wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich. Spotkanie przygotował i przeprowadził pracownik Urzędu Miejskiego w Przecławiu – p. Klaudiusz Krasoń.

Przeprowadzone warsztaty miały charakter działań praktycznych i dotyczyły właściwej segregacji odpadów komunalnych, pokazania jak nadać odpadom drugie życie, a także poruszały tematykę zmian klimatycznych na Ziemi.

Mamy nadzieję, że warsztaty przyczynią się do podniesienia świadomości ekologicznej wśród uczniów i ich rodzin.

WIZYTA TRZECIOKLASISTÓW

W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W PRZECŁAWIU

9 lutego trzecioklasiści wraz z opiekunami odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Przecławiu. Dzieci z dużym zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Do wizyty były przygotowane warsztaty na temat powstawania komiksów. Na zakończenie wizyty dzieci dostały zakładki, aby służyły im w czytanych książkach.

ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS I - III

W dniach 10 i 11  lutego odbyły się zabawy karnawałowe klas I – III.  W szkole nie brakowało bohaterów bajek i książek. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom jak i nauczycielom. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. To była wspaniała zabawa, na pewno zapadnie na długo w pamięci uczniów.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów Internetu. W ramach obchodów DBI uczniowie  naszej szkoły stworzyli plakaty promujące bezpieczne użytkowanie Internetu lub przestrzegające przed zagrożeniami płynącymi z niewłaściwego używania sieci internetowej.

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

11 lutego uczniów klas I-II odwiedził druh Konrad Kopacz – prezes OSP Przecław. Celem jego wizyty było przeprowadzenie warsztatów pt.” Bezpieczne ferie zimowe”. Mamy nadzieję, że przypomniane zasady i wskazówki dotyczące spędzania wolnego czasu, będą doskonałym kierunkowskazem gwarantującym bezpieczne spędzenie ferii zimowych.

WALENTYNKI W KLASIE II A

W ostatni dzień przed zimowymi feriami, 11 lutego, uczniowie z kl. II a obchodzili Walentynki. Dzieci wesoło się bawiły i wspólnie gościły. Serdeczne podziękowania dla rodziców za zakup batoników i lizaków - ogromnych, czerwonych serc.

PÓŁKOLONIA 2022!!!

W dniach 14 – 18.02.2022r. w w naszej szkole odbyła się półkolonia dla uczniów klas I-III. Organizatorem półkolonii było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Przecławiu. W ramach półkolonii uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowych, w warsztatach edukacyjnych i warsztatach plastycznych. Uczestnikom półkolonii zapewniono zajęcia w kręgielni przy DK w Przecławiu oraz zajęcia z pierwszej pomocy, przeprowadzone przez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Przecławiu. Uczniowie, wraz z wychowawcami wybrali się również do Kina Galaktyka w Mielcu, na seans „Potworna rodzinka 2”.

Wychowawcami w ramach półkolonii byli nauczyciele SP w Przecławiu.

Wszystkim uczestnikom półkolonii składamy podziękowania za mile spędzony czas!!