• CZERWIEC

• WYCIECZKA KLAS SIÓDMYCH

2 czerwca czterdziestu jeden   naszych siódmoklasistów  pod opieką pań: p. Marty Jemioło, p. Pauliny Chmury, p. Ireny Markulis - Czop oraz p. Aliny Jabłońskiej – Cecot udało się na dwudniową  wycieczkę edukacyjno – krajoznawczą do Pieskowej Skały, Częstochowy i Tarnowskich Gór. Pierwszym punktem programu wycieczki była ,,Maczuga Herkulesa” – fascynująca forma skalna zbudowana z twardych wapieni skalnych w Pieskowej Skale na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego.  Po zwiedzeniu dziedzińca zamkowego nastąpił przejazd do Ojcowa. Przechodząc jedną z najbardziej malowniczych tras w Ojcowskim Parku Narodowym wzdłuż Doliny Prądnika dotarliśmy na Górę Koronną- masyw skał, z których najciekawszą formę przybiera Skała Rękawica. Po zdobyciu góry  zeszliśmy do Jaskini Ciemnej. Po przejeździe do Częstochowy popołudnie pierwszego dnia wycieczki upłynęło na zwiedzaniu klasztoru jasnogórskiego z przewodnikiem, spacerze ulicami Częstochowy oraz udziale w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu. Drugi dzień wycieczki to zwiedzanie Sztolni Czarnego Pstrąga – arcydzieła podziemnej hydrotechniki, obiektu wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Ogromną frajdę sprawił wszystkim niezwykły podziemny rejs łodziami wykuty w skale dolomitowej -chodnikiem odwadniającym tarnogórskie podziemia. Ponadto w Tarnowskich Górach uczestników wycieczki urzekła Zabytkowa Kopalnia Srebra - pozostałość po dawnym górnictwie kruszców srebra, ołowiu i cynku. Podczas wędrówki trasą turystyczną mogliśmy oglądać wykute w skale przodki górnicze, chodniki transportowe oraz potężne komory powstałe na przełomie XVIII i XIX wieku. Surowe warunki panujące w podziemiach kopalni pozwalały poczuć klimat dawnej górniczej pracy. Wszyscy jednogłośnie uznali odbytą wycieczkę za niezwykle ciekawą i pełną pozytywnych wrażeń.

WYCIECZKA DO JANOWA LUBELSKIEGO
          I ZAMOŚCIA

W dniach 6 – 7 czerwca uczniowie klas 6a, 6b i 5a uczestniczyli w 2-dniowej wycieczce, w czasie której rozwijali swoje umiejętności sprawnościowe pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Piękne lasy otaczające Janów Lubelski stanowią wspaniałą scenerię dla rozrywek na świeżym powietrzu i zabaw. W pierwszym dniu, w ramach „rozgrzewki” uczniowie mieli zorganizowane turnieje, w czasie których mieli okazję zaprezentować nie tylko sprawność fizyczną, ale także umiejętność pracy w grupie podczas rywalizacji. Kolejnym punktem programu był paintball, następnie jazda samochodami terenowymi po leśnych traktach. Przebojem okazała się kąpiel w leśnym jeziorku oraz w borowinowym „błocie”, bardzo zdrowym i bardzo… brudnym. Po kolacji czekało na uczestników ognisko, będące zwieńczeniem leśnych podchodów.

Drugiego dnia uczniowie zmierzyli się z parkiem linowym. Po obiedzie udali się do Zamościa, gdzie zwiedzili piękną renesansową Starówkę oraz zakupili pamiątki. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wrócili bezpiecznie do domów.

Opiekunami na wycieczcie byli: p. Barbara Sawuła, p. Beata Krężel, p. Anna Juwa, p. Roksana Żola.

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W KLASIE IIIA

W poniedziałek, 13 czerwca w naszej szkole gościły dzieci z przedszkola, które we wrześniu zawitają w szkolne progi. Przyszli uczniowie spisali się na medal. Prawidłowo wykonali zadanie przygotowane przez kolegów z klasy 3a, przymierzyli się do uczniowskich ławek. Na zakończenie spotkania była wspólna zabawa na sali gimnastycznej.

TEATR JEDNEGO WIERSZA

14 czerwca w naszej szkole odbył się casting na najlepszego aktora. Po wysłuchaniu prezentacji uczniowie i nauczyciele zagłosowali i wybrali zwycięzców w dwóch kategoriach. W kl. IV - VI zwyciężyły 2 uczennice: Zosia Kupiec i Amelka Armańska. Wicemistrzami zostały: Zuzia Podraza, Ola Foltak, Zosia Halik oraz Oliwia Tylec. W kl. VII - VIII mistrzem został Maksymilian Skop, a tytuł wicemistrza uzyskały: Justyna Zielińska i Patrycja Piskor. Gratulujemy.