• MAJ

• I MIELECKI KONKURS PIOSENKI LUDOWEJ

„NA LUDOWO – ZESPOŁOWO”

1 maja  podczas występu Rzeszowiaków w Mielcu na pikniku pod hasłem Majówka na ludowo” uczniowie naszej szkoły Gabriela Madej i Bartłomiej Kopacz otrzymali nagrody za zajęcie II miejsca w kategorii duety w I Mieleckim Konkursie Piosenki Ludowej „NA LUDOWO – ZESPOŁOWO”. Podczas majówki mieli okazję wystąpić przed  publicznością.

W tym samym konkursie II miejsce w kategorii wokaliści 7-11 lat zajęła Zuzanna Kusibab. Gratulujemy.

ZAJĘCIA Z KINEZJOLOGII EDUKACYJNEJ

W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

5 maja w ramach cyklicznego wdrażania innowacyjnych metod pracy z uczniami, zostały zorganizowane zajęcia na świetlicy szkolnej z elementami Kinezjologii Edukacyjnej Paula Dennisona czyli „Gimnastyki mózgu”. Miały one na celu gimnastykę mózgu oraz zapoznanie się z budową mózgu, funkcjami prawej i lewej półkuli. Uczniowie poznali także punkty na myślenie, ruchy naprzemienne, kreślili „leniwe ósemki”, a także poznali pozycję Dennisona. Przy relaksacyjnej muzyce, małymi łyczkami pili wodę, która pozytywnie wpłynęła na ich nastrój. Mamy nadzieję, że, dzięki poznanym technikom uczniowie będą lepiej przyswajali wiedzę na co dzień.

POWIATOWY ETAP OTWP W MIELCU

7 maja w budynku jednostki OSP w Mielcu odbył się powiatowy etap OTWP. Gminę Przecław reprezentowali uczniowie naszej szkoły: Szymon Ortyl (I grupa wiekowa) oraz Błażej Sędłak (II grupa wiekowa). Miło nam poinformować, że obaj chłopcy wykazali się dużą wiedzą zarówno w teście pisemnym jak też w eliminacjach ustnych i zajęli 1 miejsca w swoich grupach wiekowych. Tym samym zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

Gratulujemy i życzymy sukcesów.

KONCERT

W PODKARPACKIEJ FILHARMONII W RZESZOWIE

9 maja uczniowie klas drugich uczestniczyli w koncercie szkolnym w Podkarpackiej Filharmonii w Rzeszowie. Orkiestrą symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej dyrygował Szymon Naściszewski. Uczniowie mieli okazję usłyszeć takie utwory jak:

L. van Beethoveen – Uwertura Egmont op. 84

L. van Beethoveen – Symfonia nr 3 Es-dur op. 55

„Eroica” (część I) M. Ravel – Bolero.

SPOTKANIE Z DRUHAMI OSP W  PRZECŁAWIU

10 maja świetlicę szkolną odwiedzili druhowie należący do Ochotniczej Straży Pożarnej w Przecławiu. W trakcie warsztatów prowadzonych przez dh Jakuba Jurasza, dh Dawida Piłata oraz dh Kamila Koszyka nasi uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca strażaka, z czym muszą się mierzyć podczas akcji ratunkowo-pożarniczych, a także poznali podstawowe wyposażenie każdego strażaka.

Zajęcia zostały zorganizowane i przeprowadzone pod okiem p. Beaty Wolak oraz p. Marii Rusin.

Serdecznie dziękujemy wszystkim druhom z OSP Przecław za poświęcenie czasu oraz angażowanie się w promowanie wśród najmłodszych wiedzy pożarniczej.

ŚWIETLICOWY KONKURS „MAM TALENT”

18 maja w naszej szkole odbył się świetlicowy konkurs „Mam Talent”, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje. Tego dnia każdy uczestnik miał na scenie swoje „5 minut” sławy. Wszyscy uczniowie spisali się świetnie, wykazując się nieprzeciętnym talentem oraz przygotowanymi na najwyższym poziomie występami. Mogliśmy podziwiać taniec, śpiew, grę na akordeonie i na keyboardzie, taniec z piłką,, taniec mażoretek, akrobatykę. Różnorodność występów była bardzo duża, więc wybór najlepszych był ogromnie trudny, z uwagi na wysoki poziom każdego z nich. Wszyscy zasłużyli na ogromne wyróżnienie, wiec komisja postanowiła nagrodzić każdego uczestnika za zaangażowanie, perfekcyjne przygotowanie i piękną prezentację talentów. Nagrody uczestnikom wręczyli z-ca Burmistrza Przecławia p. Grzegorz Skrzypek, Dyrektor naszej szkoły p. Małgorzata Nicpoń oraz Wicedyrektor p. Ewa Augustyn - Leś.

Konkurs zorganizowały oraz poprowadziły panie Beata Wolak, Maria Rusin, Bożena Najuch, Magdalena Dziedzic - Gazda.