• MARZEC


        • IV WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI

          „WOLNOŚĆ JEST W NAS. KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

           

              Z wielką radością informujemy, że uczennica klasy VIIIc Marta Słomba zajęła III miejsce w kategorii poezja w IV Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych” pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Posadzie Górnej. Gratulujemy Marcie i jej rodzicom. Opiekunem uczennicy jest pani Aneta Pamuła.

             


              WYJAZD KLAS 7 NA LODOWISKO DO DĘBICY

               9 marca  klasy 7 odwiedziły lodowisko MOSiR w Dębicy. Wyjazd służył integracji zespołowej  oraz zacieśnianiu relacji koleżeńskich. Podczas zabaw na lodzie uczniowie doskonalili sprawność fizyczną pokonując często własne słabości i strach przed upadkiem,  bawiąc się przy tym doskonale. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: p. Marta Jemioło, p. Irena Markulis- Czop oraz p. Alina Jabłońska – Cecot.

           

                       

               OBCHODY ŚWIĘTA MATEMATYKI

                         W KLASACH IV-VIII W NASZEJ SZKOLE

           

                

                Matematyka - nie bez powodu uznawana za królową nauk, towarzyszy nam praktycznie w każdej dziedzinie życia i bardzo pomaga w naszej codzienności: płacimy za zakupy, sprawdzamy rozkłady pociągów, umiemy posługiwać się zegarkiem i … wiele innych.

               W ramach organizowanego w naszej szkole Święta  Matematyki obchodzonego w tym roku pod hasłem „Matematyka to jakiś kosmos” uczniowie klas IV – VIII przystąpili do międzyklasowych turniejów  polegających na rozwiązywaniu testów matematycznych. Organizatorami  konkursów byli nauczyciele  matematycy: p. Aleksandra Trznadel, p. Irena Markulis - Czop, p. Paulina Chmura oraz p. Tadeusz Łapa. Konkurs  podzielony był na pięć kategorii  tematycznych:

          1- klasy IV – Działania pisemne na liczbach naturalnych , 2- klasy V – Działania na ułamkach zwykłych, 3- klasy VI – Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych, 4- klasy VII – Obliczanie pół powierzchni wielokątów  i 5- klasy VIII – Obliczenia procentowe.

               Zespół Nauczycieli Przedmiotów Ścisłych naszej szkoły wyłonił następujących mistrzów matematycznych:

              Z klas czwartych:

               1.    Zofia Kupiec – 4b

               2.    Zuzanna Podraza – 4b,    Szymon Ortyl – 4a

              Z klas piątych:

               1.    Hubert Malinowski – 5b

               2.    Mikołaj Bieś – 5a

               3.    Antonina Tomaszewska – 5b

              Z klas szóstych:

               1.    Piotr Chałupnik – 6a,     Emilia Wujko – 6a

               2.    Kalina Wesołowska- 6b

              Z klas siódmych:

               1.    Maksymilian Skop – 7a

               2.    Kinga Górnisiewicz – 7c

               3.    Emilia Słomba – 7c,     Mateusz Chmiel – 7a,   Emilia Krzempek – 7a

              Z klas ósmych:

               1.    Marta Słomba – 8c, Natalia Harla – 8c, Ignacy Stochmal – 8c, Kamil Kozioł – 8c

               2.    Mikołaj Leś – 8a

                        Pani Dyrektor Małgorzacie Nicpoń dziękujemy za ufundowane nagród rzeczowych, a wszystkim Mistrzom w poszczególnych kategoriach tematycznych gratulujemy.

           

          DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
                                W NASZEJ SZKOLE

              Wzruszająca akademia w wykonaniu uczniów klasy IV b pod kierunkiem p. Klaudii Łapy. Dziękujemy Stowarzyszeniu Społeczno - Kulturalnemu „Rędziny” na ręce p. Wojciecha Kaszuba i p. Stanisława Wilczyńskiego za wykonanie Ściany Pamięci.

              Dziękujemy p. Renacie Siembab Burmistrz Przecławia za dzisiejszą obecność i ważne przesłanie skierowane do naszej społeczności szkolnej.

                                     ŚWIETLICZAKI

                             ODWIEDZAJĄ DOM KULTURY W PRZECŁAWIU

              Nasza świetlica zwiedziła wystawę produktów lokalnych i rękodzieła ludowego dostępną w Domu Kultury w Przecławiu. Uczniowie mogli zobaczyć ręcznie robione dekoracje, narzędzia i urządzenia wykorzystywane w gospodarstwach domowych, miody i wyroby pszczele, zioła, a także piękne fotografie poświęcone tradycji weselnej.

          DZIEŃ GRAMATYKI W KLASACH III

              4 marca uczniowie klas trzecich obchodzili Międzynarodowy Dzień Gramatyki. Wszyscy wiemy jak ważna jest prawidłowa wymowa wyrazów, ich odmiana, a także znajomość wszystkich części mowy. Tego dnia uczniowie klas trzecich pokonując zadania gramatyczne pokazali jak dobrze znają te zasady. Gratulujemy zwycięzcom, którzy otrzymali dyplom Mistrzów Gramatyki, a także uczniom którzy okazali się Znawcami Gramatyki.

           

             NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY
                                                           NA BIEGU WILCZYM TROPEM
           

              Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, wraz żołnierzami 82 Dywizji Powietrznodesantowej armii USA uczcili razem z Mielczanami Żołnierzy Wyklętych.

          Ponad 300 osób wzięło udział w X Edycji Biegu Tropem Wilczym w Mielcu - Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbywa się co roku w okolicach polskiego święta państwowego – Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych". Jest to święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Biegacze pokonali symboliczny dystans 1963 metry (data śmierci ostatniego żołnierza podziemia niepodległościowego) w malowniczym otoczeniu Górki Cyranowskiej.

          MISTRZOWIE POWIATU  W TENISIE STOŁOWYM

               8 marca w Mielcu odbyły się drużynowe zawody tenisa stołowego w ramach rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej na szczeblu powiatowym. W turnieju tym startowali reprezentanci naszej szkoły: Maksymilian Skop i Mateusz Chmiel, którzy pokonując wszystkie drużyny zajęli I miejsce.

              Zwycięzcy będą reprezentować powiat mielecki na kolejnym etapie rozgrywek.

              Gratulujemy uczniom oraz opiekunowi p. Arkadiuszowi Żoli. Chłopcom życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

           

          WYJAZD KLAS VIII

              Uczniowie klas ósmych wzięli udział w dniach otwartych zorganizowanych w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną placówki, odwiedzili sale lekcyjne, pracownie, otrzymali konkretne informacje o klasach, zawodach i możliwościach nauki w tej szkole. Poznali uczniów, nauczycieli, którzy chętnie dzielili się wiadomościami na temat szkoły.


          DZIEŃ KOBIET W KLASACH I –III

              8 marca we wszystkich klasach edukacji wczesnoszkolnej obchodziliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy pamiętali o koleżankach poprzez wręczenie upominków. Ponadto odbyły się rozmaite konkursy, quizy  i zabawy. Szczególne podziękowanie kierujemy do rodziców, którzy mieli swój udział w przygotowaniu tego święta.

          DZIEŃ OTWARTY

              9 marca odbył się dzień otwarty w naszej szkole. Gościliśmy przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami , którzy ochoczo przybyli, by poznać nas i naszą szkołę.

              

           

          WARSZTATY KULINARNE KLAS I

              15 marca uczniowie klas I uczestniczyli w warsztatach  kulinarnych. Tematem przewodnim były sałatki. Uczniowie poznali walory odżywcze warzyw i owoców, a potem samodzielnie wykonali owocowe sałatki. Było pysznie i kolorowo.

          DZIEŃ MATEMATYKI W KLASACH III

              14 marca uczniowie klas trzecich obchodzili ogólnopolski dzień matematyki. Uczniowie z tej okazji wzięli udział w konkursie matematycznym pod hasłem "Matematyka to kosmos". Zadaniem uczniów było udzielanie odpowiedzi na matematyczne pytania. Konkurs odbył się na wzór telewizyjnego teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Wszystkim bardzo spodobał taki sposób sprawdzania wiedzy. W finale konkursu wyłoniona została najlepsza trójka uczniów. Konkurs przygotowały wychowawczynie klas trzecich. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy matematycznej. Gratulujemy wszystkim i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

               MŁODZI AKTORZY Z KLASY IVB W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

              14 marca w naszej świetlicy gościli uczniowie klasy IVb. Przedstawili swoim młodszym kolegom i koleżankom inscenizację "Pani Twardowskiej", "Zosi Samosi", "Kłamczuchy" i innych popularnych utworów. W role wcieliły się: Amelia Armańska jako Mefistofil i "Kłamczucha", Zofia Kupiec jako Pan Twardowski i Zosia Samosia, Aleksandra Foltak - Mefistofil II i wiersz "A jak będę dorosła”, Zuzanna Podraza - narrator w balladzie Adama Mickiewicza i "Samochwała", Karolina Kania - narrator II i "Dwa jeże", Zofia Halik - pani Twardowska i "Dwa jeże", Izabela Kolbusz - w wierszu "Psina”. Okazało się, że już w czwartej klasie wyrastają nam młode aktorki, które potrafią się dobrze bawić swoim artyzmem.

           

          KONKURS CZYTELNICZY KLAS IVA I IVC

             Uczniowie klas IVa i IVc wzięli udział w konkursie czytelniczym pt. “Czytam, bo lubię” zorganizowanym wspólnie ze  Biblioteką Szkolną. Każdy uczeń przygotował prezentację swojej ulubionej książki, czytając głośno wybrany fragment. Gratulujemy uczniom, że mają prawdziwych przyjaciół - książki i czytają, bo lubią. Dziękujemy pani dyrektor Małgorzacie Nicpoń za ufundowanie nagród książkowych. Oto nagrodzeni uczniowie:

          Klasa 4a - Adrian Kozioł, Milena Cisło, Maja Kusowska, Alex Płaza, Szymon Ortyl, Kamil Wilk

          Klasa 4c - Aleksandra Jaje, Gabrysia Madej, Bartosz Kopacz, Bartosz Jachyra, Emilia Zięba, Martyna Muniak, Adam Gędoś.


          PISARZE Z KLASY IIIC

          17 marca uczniowie klasy IIIc konkursem podsumowali omawianą lekturę "Niesamowite przygody dziecięciu skarpetek". Mimo tego iż test był wymagający klasa poradziła sobie doskonale. Także tego dnia odbyło się spotkanie z Panią bibliotekarką, która omówiła budowę książki. Kolejnym gościem byli uczniowie klas I. Mieli oni możliwość wysłuchania fragmentów opowiadań o skarpetkach uczniów klasy IIIc.

          W niedługim czasie książkę "Niesamowite przygody piętnastu skarpetek" będzie można przeczytać w Bibliotece Szkolnej. Zapraszamy wszystkich chętnych!


          DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA W KLASIE IIB

               18 marca uczniowie klasy IIb świętowali Dzień Świętego Patryka-patrona Irlandii. Tego dnia wszyscy dowiedzieliśmy się kim był Święty Patryk, a także poznaliśmy Leprechauna-skrzata. Uczniowie bawili się w "I spy", dekorowali koniczynki oraz zagrali w grę. Na koniec poszukiwali skarbów. Obchody tego święta przygotowała Pani Jadwiga Kapusta.


          KONKURS RECYTATORSKI KLAS PIERWSZYCH

          „PIĘKNA WIOSNA”

              18 marca  odbył się Konkurs Recytatorski pod hasłem „Piękna Wiosna”, dedykowany uczniom klas pierwszych. Uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie wiersze o tematyce wiosennej. Wszyscy uczestnicy konkursu z dużym zaangażowaniem przygotowali się do prezentacji swoich umiejętności recytatorskich. Jury w składzie p. Maria Rusin, p. Beata Wolak. p.Ewa Augustyn-Leś oraz p. B. Turek – miało trudne zadanie. Po wnikliwej ocenie występów uczniowskich, udało się wyłonić 12 laureatów konkursu.

              W klasie Ia tytuł Laureata Konkursu uzyskali: Agnieszka Olejarz, Jakub Siwy, Filip Płatek, Amelia Wilaszek, Zuzanna Wacławska i Nikola Augustyn.

              W klasie Ib Laureatami Konkursu zostali: Zuzanna Skrzypek, Anna Tworek, Bartłomiej Gondek, Natalia Dorociak oraz Łucja Piłat.

          Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy !!!!!!!!

          Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uczniów do udziału
           w Konkursie!!!


          PASOWANIE NA CZYTELNIKA!

              Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Przecławiu zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Uroczystość „Pasowania na czytelnika” odbyła się 21 marca. Jest to pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Poezji. Uczniowie klas pierwszych obchodzili te święta recytując wiersze i śpiewając piosenki o tematyce wiosennej.

          WARSZTATY W  KLASACH I

                                 „KOLOROWE SKARPETKI”

             21 marca mogliśmy cieszyć się z nadejścia wiosny, ale to nie jedyna okazja do świętowania. Tego dnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, zwany też dniem „kolorowej skarpetki”. W tym dniu uczniowie, na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa, ubrali skarpetki nie do pary. Dodatkowo uczniowie klas I wzięli udział w warsztatach, których celem było uwrażliwienie uczniów na potrzeby drugiego człowieka oraz uświadomienie im, że każdy z nas jest inny i wyjątkowy. Zajęcia przygotowały i przeprowadziły panie: Lucyna Kubica, Anna Podraza i Aleksandra Kopacz.

          SPOTKANIE Z P.ŁUCJĄ
          PRELEGENTKĄ ORGANIZACJI OPEN DOOR

              22 marca naszą szkołę odwiedziła pani Łucja - prelegentka organizacji Open Door, której celem jest pomoc i wsparcie prześladowanym chrześcijanom. Uczniowie klas IVb, VB oraz VIb poznali historię Sele z Nigerii oraz przygotowali kartki, listy wsparcia i modlitwy za niego oraz jego rodzinę.

          V-CE MISTRZOWIE POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

              22 marca na sali gimnastycznej SP nr 6 w Mielcu odbyły się powiatowe zawody w tenisie stołowym w ramach Igrzysk Dzieci. Reprezentanci naszej szkoły: Maksymilian Dorociak i Karol Piskor wywalczyli II miejsce w turnieju i uzyskali awans do zawodów rejonowych.

                   Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie rozgrywek.

          DZIEŃ BEZ PLECAKA

              Uczniowie naszej szkoły pierwszy dzień wiosny przywitali akcją zainicjowaną przez Samorząd Uczniowski "Dzień bez plecaka". Kreatywność uczestników przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów i została nagrodzona przez p. Dyrektor Małgorzatę Nicpoń.

          POWITANIE WIOSNY NA SPORTOWO

           

             Klasy drugie i trzecie sportowo witały pierwszy dzień wiosny. Uczniowie w radosnych nastrojach zmierzyli się z wiosennymi konkurencjami. Na koniec Pani dyrektor Małgorzata Nicpoń uhonorowała wiosennymi naszyjnikami zwycięskie drużyny a pozostali uczniowie zostali obdarowani słodkim upominkiem.

          PIERWSZAKI SZUKAJĄ WIOSNY

              22 marca uczniowie klas pierwszych wędrując po najbliższej okolicy szukali wiosny. Zachwyciły ich pierwsze wiosenne kwiatki, zielone pąki na drzewach i kolorowe motylki. Słoneczna pogoda wprawiła wszystkich w radosny nastrój.

          KONKURS MATEMATYCZNY

                             W KLASACH DRUGICH

              23 i 25 marca uczniowie z klas drugich brali udział w 1 i 2 etapie konkursu matematycznego. Oto wyniki:

          1 miejsce - Patryk Kozub, Aleksandra Jurkowska

          2 miejsce - Dominika Górnisiewicz, Jakub Augustyn

          3 miejsce - Szymon Marszałek, Lena Żmuda

              Gratulujemy uczniom wyników i dziękujemy p. Dyrektor Małgorzacie Nicpoń za nagrody.

          WARSZTATY PLASTYCZNE W KLASACH I

              Wiosenne ogródki zagościły w klasach I. Wykonali je uczniowie pod okiem p. Kingi Kaszub.

                    GMINNE ELIMINACJE

          TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

          „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

              25 marca w Domu Kultury w Przecławiu odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej  ma na celu  popularyzację wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w obu kategoriach wiekowych.

            W kategorii klas I – IV                                                   

            I miejsce zajął Szymon Ortyl

            III miejsce zajął Alex Płaza

            W kategorii klas V - VIII

            I miejsce zajął Błażej Sędłak

            III miejsce zajął Maksymilian Skop

              Szymon Ortyl i Błażej Sędłak będą reprezentowali naszą gminę na eliminacjach powiatowych.

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

           

          DZIEŃ TEATRU W KLASACH I

              W dniach 28-29 marca uczniowie klas I obchodzili Dzień Teatru. Uczniowie poznali słownictwo związane z teatrem, następnie wykonali papierowe pacynki i odegrali humorystyczne scenki dramowe.

            


                                     

          SPOTKANIE

          Z PANIAMI Z KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH Z BŁONIA

          - WARSZTATY WIELKANOCNE "PALMY"

                   29 marca wychowawcy świetlicy szkolnej wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich  z Błonia zaprosili dzieci na Warsztaty Świąteczne. Panie przybliżyły dzieciom zwyczaje związane z obchodami Świąt Wielkiej Nocy, a także pokazały jak można samodzielnie wykonać palmę wielkanocną za co bardzo dziękujemy.